Kyurion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kyurion

Egy steampunk világban játszódó szerepjáték
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Keleti rész

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Keleti rész   Keleti rész EmptyVas. Márc. 02, 2014 10:35 am

A város kereskedő negyede.
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 7:30 pm

~ Nézzük csak, elkeveredtem ide is. @.@ ~
Hosszú út áll mögötte. Először is a nehezen összekuporgatott pénzének nagyát vonatjegyre kellett költenie. Reggel elfelejtette reggelizni, a vonaton meg csak méreg drága, amúgy teljesen hétköznapi kaják voltak, így passzolta. A gyomra heves tiltakozása ellenére is ellenállt a több órás idő alatt. Mennyivel könnyebb lenne Zepelinnel utazni. gyorsabb is, meg kényelmeseb is. Nah persze a vonat se lenne rossz, ha nem éppen a legolcsóbb, fapados jegyet váltotta volna meg. De vigyázni akell, mert nem vette ám meg előre a visszafelé tartó vonat jegyét. Szeret akkor vásárolni, amikor épp ott van, mert mi van ha valami közbe jön és ecetera. Egyszóval nincs az az isten, hogy ő returt váltson ki. A-aa, annál előbb kell felkelniük a pénztárosoknak. A városba érve nosztalgikus érzés fogta el. Hát nem sokkal másabb, mint lent a putriban senyvedni? De nem panaszkodik. Jó sora van ahhoz képest. Nah meg valahogy kell pénzt adnia az anyjának is. Ilyenkor hálás a szüleinek, hogy egyke. Mit kéne még itt megcsinálnia, ha lenne egy öcsi, vagy egy húg, akivel foglalkozni is kéne. Bele is bolondulna rögtön. Jobb is, hogy a saját lábára állt. Néha néha küldözget haza valamennyit, amennyit tud de semmi több. Azért a mai napon be kéne nézni szegény asszonyhoz....
De előbb az amiért jött. Ugyanis mára van bejelentve a dokihoz szervízre az automailjével.

Szokásos ingben, mellényben, és a hozzá tartozó sötét öltönynadrágban feszített. Volt egy kabátja is, ám nem az a fázós típus. Őszies szél fújt a tél végi időhöz képest, és elég kellemes is a maga módján. Így inkább a hátára vetve hordta. Az automail nem látszott, hiszen az ing takarta, és abban a kezében tartotta a kabátját. Csak az avatott szemnek tűnne fel a fiú tartásán, vagy a véletlenszerű megcsillanás a nap sugarai által.
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 8:01 pm

~Kimenő. Gyűlölöm a kimenőket. Semmi rendszer, semmi szabályzat, az ember lánya nem tudja, hogy mi szerint éljen. Még hat óra az eligazításig. Hat feleslegesen eltöltött gyakorlás nélküli unalmas óra. Kereskedőnegyed. Legalább nem a lepusztult része a városnak. Igen, itt is vannak ilyenek, a fényűzés ellenére. Milyen izgalmas kis őrjárat volt. Nekem kellett vezetnem, mert a sofőrünket shockot kapott egyetlen kis lövéstől. Le is üvöltötte a parancsnok a fejét rendesen… miért is kell nekem a kopaszokkal együtt dolgoznom. Jó… én sem teljesítettem száz százalékot utána, de én nem a gépkocsizóknál vagyok, de a parancsnok valamiért engem állított Swiss helyére. Mindig én kapom a legvacakabb melókat. Pedig azok csak huligánok voltak, és rendet tenni mentünk oda. Nem is értem miért kell katonaság a sikátorokba. Elintéznék ők maguk között is, és csak a hullaszállítókat kellene küldeni. Mi meg még védjük azoknak a mocskoknak az életét.~
Megvonta a vállát és újra az órájára pillantott. Még mindig túl sok idő volt hátra, de már a hasztalan gyaloglásból is elege lett.
~Értelmetlen őrjáratoznom, ha éppen nem vagyok beosztva. Idióta kimenő!~
Beállt egy kapualjba, megtapintotta az oldalán fityegő revolvert, majd kicsit lejjebb nyúlt és elővett a zsebéből egy cigarettatárcát, kivett egy szálat és rágyújtott. Igen… talán ennyi pozitívum volt a kimenőben, de a cigiszünetre elég lett volna öt perc is, nem kellene egy fél napot rászentelniük a kiképzés drága idejéből. A cigaretta vége parázslani kezdett ahogy megszívta, ő pedig sapkáját a szemébe tolva húzódott be az árnyékba. Valaki közeledett, ő pedig nem akart civilekkel találkozni. A civilek valamiért nem komálták a katonákat, és ez az érzés még kölcsönös is volt. A civil azonban képes volt pont abba a kapualjba betérni, ahol ő húzódott meg. Nem elég, hogy állandóan meg kell mentenie a seggüket, de még a kimenőjén sem hagyják békén. Amikor látta, hogy a férfi egyenesen felé tart, eldobta a csikket, eltaposta és kihúzta magát. Természetesen nem az ismeretlen miatt, hanem saját magának. Egy katonának illik adni magára, és a civileknek pedig biztonságérzetet nyújt ha egy rendezett katonát látnak. Saschanál pedig senki nem volt rendezettebb az újoncok között.
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 8:18 pm

Annak a háznak az ajtaja előtt épp állt valaki, ahova igyekeztem. Az épület fölé szép církalmas betűkkel volt felírva, hogy "Városi Szakorvosi rendelő" Meg se kellett állnia, ahhoz, hogy elolvassa. Tudta már jól mi merre van. Szép komótosan baktatott előre. Vasalt cipője jellegzetesen kopogott a macskaköves úton. Jól érezte magát így most. Igazi úriemberként festett. Majd közelebb érve egy katonát pillantott meg, azaz akit már egyszer észre vett, realizálta magában, hogy katona. Oldaltáskában pisztoly, katonai egyen ruha, és nő! Egy nő!
Hát már a törékeny nőknek is ilyen munkát kell elvégezniük, hogy egy kicsivel jobb ellátásban részesüljenek? Aztán kiégnek, és nem lesznek képesek a szeretet kifejezésére. Megsebesülnek. Nem szülhetnek majd gyereket, nem lehetnek édesanyák, melyre minden lány vágyik. Szegények. Kemény a katonaélet. Sad
Vic csak nyugisan sétált tovább. Nem állt meg egy pillanatra sem. Kedélyesen rámosolygott a lányra, aki kihúzta magát jöttére. Érdekes reakció, de érthető... vagyis mégsem. Ám Vincentnek nem esett nehezére elfogadni azt a feltételezést, hogy neki húzta ki magát a lány.
- Üdv. Szép napot! ^^ -
Intett jobbjával mosolyogva a lánynak, miközben bal karjában megigazította a kabátot. Már nem volt olyan kényelmes a hátára vetve vinni a ruhaneműt, ezért előre vette, ami mozdulat azt eredményezte, hogy kilátszott a keze. A fém, csillogó automail.
De persze nem volt oka megállni, hiába került olyan nagyon közel a lányhoz. Ha nem ad nyomós okot rá, teljesen magától érthetődően kinyitja a nagy kaput és belép azon.
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 8:40 pm

~És tényleg idejön. Városi Szakorvosi Rendelőintézet. Hurrá… én is a legjobb pozíciót választottam a visszavonuláshoz. Biztos valami beteg, én pedig majd megint eltávot kapok miatta. Nem mintha sűrűn betegednék meg, de az az idióta szakaszorvos mindent észrevesz az ellenőrzés alatt. Azt hiszi, hogy egy kis negyven fokos láz ledönthet a lábamról és máris elutasítja az aznapi állományba kerülést. Még, hogy fáradtnak tűnök… milyennek tűnjek a lefutott kilométerek után az esőben? Hát gratulálok… ezért nincs elég katona az utcákon, mert mindenki a kantinban szürcsölgeti anyuci húslevesét egy kis megfázás miatt. Jellemző. Persze ha a Parancsnok Úr tudná, hogy milyen kis dolgok miatt kapunk eltávot, és nem tudjuk teljesíteni a szolgálatot, akkor biztosan a körmére nézne annak a felcsernek. Utálom a bürokráciát. Mire a hatezer irodán végigmegy a levél, már semmi sem marad az eredeti adatokból. Egyszerű, egyenes, közvetlen parancsok kellenek, amiket csak végre kell hajtani. Abból legalább ért az ember. Mint ez is… anyuci megmondta, hogy köszönni kell, és már köszön is. Milyen jól nevelt. Kíváncsi vagyok mit gondolhat rólam.~
Köszönés helyett mindössze biccentett, de általában azt se nagyon szokott a civilek felé. Nem sűrűn találkozott velük, amikor pedig igen, akkor általában nem ebben a városban volt, és éppen a kedves civilek tömegével állt szemben sokadmagával… és nem köszönteni kellett őket, hanem oszlatni. Igen… az picit más szituáció volt. Persze ritkán van olyan, hogy a tartalékosokat meg a fiatalokat is behívják, de a csőcselék lehűtéséhez még ők is értenek. Kivéve persze pár izgága kiskatona, akit utána el is küldtek a seregtől. Jó kis vizsga volt az az esemény.
~Még integet is. Látszik, hogy tisztelegni nem tud rendesen. Az is biztos, hogy nem én fogom megmutatni neki, hogy miként kell csinálni. Haladjon tovább ember, nincs itt semmi látnivaló! Vagy… vagy talán mégis? A keze. Ezek szerint mégsem csak a göthösség hozta a rendelő felé. Persze ettől nem lett különlegesebb, csak érdekesebb… egy időre.~
És miközben ezen gondolkodott, szemrebbenés nélkül, és a rejtegetés bármilyen jelét elkerülve, teljesen nyilvánvalóan nézte meg magának jól a lámpa fényénél megcsillanó protézist.
-Szép darab.
Bökte ki végül, de hallatszott, hogy egyáltalán nem dicséretnek szánja.
~Akinek már ilyen végtag jutott, az igazán használhatná normális célokra is, nem csak császkálni vele az utcán. Az ilyen elnyűhetetlen dolgokat csak egy helyen lehet teljes mértékben kihasználni… te meg elfecsérled. Civilek!~
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 9:18 pm

Már nyitná is az ajtót. Már nagyon közel van ahhoz, hogy eltűnjön, de még nem tart ott, hogy csak egy kicsit is megmozduljon a vaskapu és megrezegtesse magát. Még nem, ugyanis a hölgyemény megszólalt. Látta ám a biccentést, amit ugyan nem viszonzott, de helyette ő volt a köszönés kezdeményezője. Előbb a kíváncsi lányra, majd a saját kezére téved a tekintete. Elengedve a kilincset, még mindig benne az ajtóban, csak hogy senki se ki, se be ne tudjon menni. Az a tipikus eset áll elő, amikor két idegen beszélgetésbe elegyedik, nem merik elhagyni jelenlegi pozíciójukat, nehogy a másik azt higgye róla, hogy szívesen beszélgetne el még pár órát a társaságában. Pont ott, pont azon a helyen, pont állva, pont egy vadidegennel. Másfelől viszont meg kell jegyeznünk, hogy az ilyen beszélgetésekből lesznek a laza ismeretségek, amikből pedig egy erősebb ismeretség is kialakulhat, majd valami baráti kapcsolatféle is az idők során. Mindent el kell kezdeni valahol. És ezzel Vincent is természetesen teljes mértékig tisztában volt.
Jobb karjába vette a kabátját, majd előre, előre-felfelé emelte a karját, hogy a lány jobban láthassa.
- Tetszik? Nehéz volt megszereznem. Az ilyenek a legdrágább félék szoktak lenni, a karbantartása is egy kész vagyon, de a munkám megköveteli, hogy rendesen tudjam használni ezt a kezemet is. -
Hát igen. Beruházhatott volna egy egyszerű fakarra, vagy műanyagra, vagy kitudja milyen bóvlira, amivel szépen elszúrják a megmaradt idegeit is, amik még működtek a karjában, és akkor soha az életben nem lehetne Mechanikus. Ez nem egy olyan foglalkozás, ahol a bénákat megtűrik. Itt tudni kell dolgozni. Gyorsan, percízen, és mindenhova tudni kell beférkőzni. Nincs olyan, hogy nem megy a karom miatt.
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 9:44 pm

A megszólalásra bár felvonta a szemöldökét, különösebb érdeklődést nem mutatott, de fel sem háborodott azon, hogy csak így szóba elegyednek vele. Lehetne éppenséggel szolgálatban is, és akkor a férfi csak elvonná a figyelmét az őrségtől. Persze ő sohasem válaszolt volna neki, ha éppen nem lenne eltávon. Igen... ha nem lenne ott, akkor elkerülhette volna ezt az egész cécót. Azonban mivel nem volt szolgálatban, és a propaganda sohasem árt a seregnek, így játszani kell a segítőkész kiskatonát, aki bármikor a lakosság szíves rendelkezésére áll.
-Szép darab. Ugyanolyan gép, akár a többi. A civileknek pont megfelelő.
~Bóvli kategória, amit számukra tartanak fent. Mi tetsszen benne? Ez is csak ugyanolyan gép, akár a többi. Fura, hogy valaki menőzésre használja ahelyett, hogy a haza szolgálatába állítaná. Igen… tipikus civil gondolkodás a felvágás is. A férfiak hobbija annak a bizonyosnak az összeméricskélése, és úgy látszik már a fogyatékosságból is lehet presztízst építeni. Előnyöm persze nekem is van, de sohasem dicsekednék vele. Miért legyek büszke arra, amit nem én értem el? Nem az én érdemem, hanem az orvosoké és a feltalálóké. Ő is inkább bemehetne és megköszönhetné a professzornak, hogy életképes egyedet faragott belőle, akinek még valami haszna is lehet.~
-Jobban járt volna, ha beáll a seregbe. Ott ennél ezerszer jobbat kapna, ha megdolgozik érte.
~Bár nem hiszem, hogy ilyen fizimiskával meg vigyori pofival akár egy napig is bírnád a kiképzést, fiú. Oda azért több izomzat kell, és kitartás. Megköveteli a munkája… hát ha csak annyit fizet a munkája, hogy egy ilyet alig tud fenntartani, akkor nem szívesen lennék a helyébe. Persze a seregben a karbantartás is ingyenes, amíg szolgálatban vagyunk, a tiszteknek pedig még utána is. A civil életben sohasem érhetsz el annyit, mint a seregnél, tanulni pedig felét sem tanulod meg az élethez elengedhetetlen dolgoknak. Tisztelet és fegyelem. Persze csak tisztességesen… a politikusok szépen megszedik magukat az üzérkedéseikből… de az már nem az én gondom. Még öt óra és negyven perc. ~

Sascha úgy döntött, hogy pihenjt vezényel magának. A civileknek talán az is tetsző látvány lehet, ha a katona hasonlít rájuk, persze nem lealacsonyodva az ő szintjükre, csak éppen nem állandóan karót nyelten... ahogy ők mondanák. Persze ők nem értik a rend lényegét. Ezután a katona lassan, egy kényelmes mozdulattal a pisztolytáskája felé nyúlt...
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyHétf. Márc. 10, 2014 10:10 pm

Nem húzta el a száját a kijelentésre. Voltaképpen még nem döntötte el, hogy a lány most játszik e vele vagy sem. Illetőleg az is könnyen meglehet, hogy lenézi, és mégsem tartja olyan nagyon szép darabnak. üsse kő, nem kell mindenkinek tetszenie. Valójában nem is hallott még olyanról, hogy egy csajnak pont egy fémprotézis jönne be. Ha úgy vesszük az első kijelentése a lánykának, amire meg is állt és válaszolt az előbb hallhatott szavakkal, és kedvességgel, eléggé meghökkentő volt. Persze el lehet képzelni, meg hallott róla, hogy az ilyen olyan lebujokban pár hölgyike egyenesen gerjed a jobbnál jobb protézisekre... jah meg az alkatrészekre, hogy szétszedhessék, majd elszedhessék a részeg kliens egyik másik végtagját, míg alszik. \o/
Nah de elkalandoztunk. :susect: Szóval ez a lány egy tisztességes közkatonának látszki, Vincent meg leállt trécsleni vele. Így kell ezt csinálni. Cool
Az első megnyilvánulására a hölgyeménynek nem válaszolt. Különösebben nem is izgatta. neki valóban megfelelő volt és ez a lényeg. Ha cyborgot szeretene magából készítettni, akkor majd aláveti magát a katonaságnak készségesen. Jah vagy talán innen fúj a szél? Ő nme cyborg. Surprised
Még csak nem is lecsatolható a karja. Ez csak egy tisztességes automail, semmi több. Nem roboembereknek lett fejlesztve és valóban nem az a pöpec katonai gyártmány. Az a lányege, hogy biztosan tudjon mindent csinálni, amit az igazi kezével is megtehetne. És erre szuper. Jah meg ha már itt tartunk, ezt a fajtát is a katonai minták alapján készítik, csak civilek számára.
~ Haha, hát nem ez járt a fejemben a mielőbb? xD Nem leszek katona kislány, akkor nem lehetnék Mechanikus. Meg ha mégis, akkor sem úgy ahogy én szeretnék. Ez érzés kérem, ez szenvedély, nem pénz! ~
Kedves mosolyt villantott felé, nem lesajnáló, de olyan tudatos "rossz úton jársz" kifejezéssel telit, majd szavakba is öntötte a gondolatait vigyázva az etikett szabályaira. Vagy megpróbálkozott vele legalább is. Azonban még kicsit meg is ingatta a fejét, mielőtt válaszolt volna. A karját közben leejtette maga mellé.
- Bizonyosan jobbat kaphattam volna ennél az apróságnál, de ez elhívatás hölgyem. Nem vágyom titánötvözetű hívságokra, nekem az a fontos, hogy pont úgy működjön ez a kütyü, mintha a saját kezem lenne. ^^ -
Nem hallatszott ki a hangjából bosszúság, mivel ugyanis nem is volt. Jól tudta, hogy mit akar, és ha a lány mást, hát az ő egyéni dolga. Még mulattatta is a helyzet. Nem volt egy felhőtlen beszélgetés, és ahogy az lenni szokott a katonákkal nem lehet elcsevegni. Ők mindig erőteljesen beszélnek, mintha legalább még mindig a kiképzőcsarnokban lennének. Ha egyáltalán úgy hívják azt a helyet. Nem tudnak kikapcsolódni. Nem volt számára furcsa mozdulat az sem, hogy a lány az oldalához nyúl. Nem volt még szerencséje olyan helyzetbe keveredni, ahol pisztolytáskákra kéne ügyelni, nehogy elsüljön egy fegyver. Nah meg most éppen a rend őrével beszélget. Ennél nagyobb biztonságban már nem lehet!
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyKedd Márc. 11, 2014 5:06 am

~Most meg mit vigyorogsz? Oh, hogy milyen gyorsan leolvadna ez a fancsali mosoly az arcodról a seregben! Láttam ám már ezt a vigyort sokszor. A kopaszok vigyorognak így, amikor elsőnek meglátnak. Élvezd ki a pillanatot fiú, mert azok sem élvezhetik ám sokáig! Csak néznek, amikor ők még meg sem értették a parancsot, én meg már végre is hajtottam. Mennyivel könnyebb lenne a férfiak dolga is, ha nem máson járna az eszük, hanem a feladatukon. Civilek! Semmi rend vagy fegyelem.~
Unottan befejezte a mozdulatot, elővette a cigarettatárcát, és kivett egy új szálat. Még túl sok volt hátra az eltávból, és úgy tűnt, hogy a srác még lekopni se nagyon akart.
~Biztosan ő is azt hiszi magáról, hogy majd bizonyít valamit, ha egy katonát fűz meg. Hát velem bizonyítanád is a lehetetlent. Nem az a feladatom, hogy civilekkel hetyegjek. Nem mintha az osztagban sokkal jobbak lennének a pasik… de azért már mégis.~
-Nem fog elkésni?

Kérdezte majdnem ugyanolyan sürgetően, mintha a seregbe lenne, de azért egy kis tetetett aggódást is beleerőltetett a hangjába, mintha tényleg érdekelné. Persze tudta, hogy a civilek még azokhoz a könnyen betartható időpontokhoz sem tudnak igazodni, amiket maguknak szabnak meg. Mint például időpontra beérni az orvoshoz. Hiszen mégis csak oda indult, nem pedig bájcsevegni. Amennyiben Vincet nem sürgette az idő, megkínálta cigarettával. Legalább addig is telnek a percek, és amíg cigi van a szájában, addig nem dumál.
-Elhivatottság?
~Mintha tudhatnál róla bármit is! Vissza kell vele jönni kéthavonta? Ez aztán a megterhelő feladat. Végül is… még így is többet tesz mint a többi bámészkodó.~

Megvonta a vállát és elfújta a füstöt az ég felé, magasan a beszélgetőpartner feje fölött, majd kivette a szájából a szálat.
-Nem fog úgy működni.
~Mintha arra találták volna ki, hogy úgy működjön. A silányabb rosszabb, az enyém pedig jobb. Sohasem ugyanolyan.~

A kijelentésére természetesen nem várt választ. A cigarettáját már meggyújtotta, és ha a fiúnál még öngyújtó sem volt –persze, miért is gondoskodnának a felszerelésről- akkor átnyújtotta neki a sajátját.
~A civilek megsegítése mi? Hát akkor a mai jó cselekedet már meg is van. Mehetünk romokat takarítani utánuk. Mintha az lenne a feladatunk. Persze most még az, és csinálom, ha megkapom a parancsot, de meg fogják ám látni… egy igazi harc semmi ahhoz képest. Csak kerüljek már oda! Vagy legalább az eltávnak legyen végre vége!~  
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyKedd Márc. 11, 2014 11:16 am

Alig, hogy kiejtette a száján az elhangzottakat, a nő már másra akarta terelni a témát. Történetesen a nem akart valami mást csinálni ezen a napon, mint velem beszélgetni, témát vetette fel. Természetesen ezt Vincent egy aprónyit sem vette észre, azonban kedves gesztusnak vélte, hogy szólt a hölgyemény, és valóban jobb volt ránéznie az órájára, mielőtt bármit is mond. Abban a leheletnyi pillanatban, mikor is jobb kezéből átvette a balba a kabátját, majd a zsebébe mélyesztette jobbját, hogy kihalássza az ezüst szín fémórát. Felpattintotta a fedlapját, megkukkantotta az időt és míg vissza helyezte a zsebébe, ahol a helye van neki, már újra a lányra nézett. Felettébb nyugodtan. Van ideje, nem kell sietni sehova.
- Időre vagyok bejelentve, és van még pár percem, köszönöm a kérdést. -
Azért itt felmerült benne, hogy netalántán a lány nem látja szívesen. De akkor meg miért szólította meg, ha unszimpatikusan találja, vagy a beszélgetés mivoltja nincs az ínyére? Azt is ő választotta. Á, ilyen nem lehet, biztosan nincs terhére a társasága. Ezzel meg is győzte magát. Közben a lány vissza is tért arra a szálra, amit félbe szakítottak. Vincentnek pedig még egy érv volt arra, hogy a lány igenis érdeklődik iránta, nah ha nem is úgy. Ám az a két kurta mondat nem kecsegtetett semmi jóval. Vinc viszont a másik oldalt nézte. Nem akarta ő lenyűgözni a katonalánykát. Sőt, mindinkább azon volt, hogy ő tudjon meg pár dolgot arról a nagyra becsült katonai gyártmányról.
Hogy kellene neki mégis? Még csak nem is erről. Mást akart tudni. Pusztán megfigyelői tapasztalatra volt szüksége.
Felemelte újfent bal kezét, de természetesen nem tolakodóan, hogy "nézd a kezem, és úgy mond, hogy nem jó!", hanem betartva a kellő távolságot, és csak illusztrációképp a szavaihoz. Közben újfent a másik kézbe került a kabátka.
Ezen az automailen mozgathatók voltak az ujjak, a csukló, a könyökhajlat is szépen működött, amit a fiú úgy mutatott be, hogy egyszer ökölbe szorította a kezét, majd kinyitott és megfordította. Kézfejtől tenyérrel kifelé fordult az automail minden hiba mentesen.
Közben cigi. Mondhatta volna, és első gesztusa egy majdnem nemleges kézlendítés volt, ám aztán mégis megfordult a fejében a gondolat. Régen nem szívott egy jóféle cigarettát. Többek között spórlásból, meg azt is mondják, hogy egészségesebb ha nem füstölög az ember. Nem gyár kéménye ugyebár. De egyetlen szál nem oszt nem szoroz, főleg ha mellette a kisasszony rágyújtott. Arra meg senki nem fog megkérni, hogy "netessék már", legalább "bűnözhet" ő is.
Elfogadta. Öngyújtó? Az volt. Egy machanikusnál ne lenne? Alapfelszerelés. De ezt a katonalánynak nem kell tudnia. Szépen elfogadta a tüzet is, ha már a cigivel megkínálták.
- Ha nem tolakodó a kérdésem. - Merengve mondta, félig az automailt nézve, szájában a cigivel. - Miben különböznek annyira a katonai gyártmányok? Persze leszámítva a harci kütyüket. Surprised
Ha nem hadi titok szívesem hallanám egy szemlélő szavaitól az összehasonlítást.
-
Majd, hogy jogot is formáljon a kérdésére, hozzá tett még valamit.
- Az orvosom is beszél a különbözőségekről néha. Az a fazon katonaorvos is, lehet hogy ismeri. Hétköznapi értelemben véve leginkább dilisnek mondanám, de nagy ész az öreg. Minden fenntartás nélkül fekszem a kezei alá. A, ez a kütyü is - itt leengedte a kezét, elég ideje volt a lánynak megfigyelni. A cigit is kivette a szájából, hogy kifújhassa a felgyűlt füstöt. Miután a füst oldalt távozott, úgy döntött, most elsüti az adu ászt is. Cool - katonai gyártmány, épp csak a hadászati kellékek hiányoznak belőle. -
Ó hát persze. Blöffölni tud a fiú. Ebből annyi igaz, hogy katonai gyártmány itt már minden, és a doki valóban az akkori legjobbat választotta ki neki, kemény öt évvel ezelőtt és azóta is folyamatosan újítja, ám nincs itt szó semmi konkrét katonai gyártmányról. Az színesítés. Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyKedd Márc. 11, 2014 6:35 pm

Természetesen az órát is megbámulta, nem nagyon zavartatva magát. Saschat érdekelték a kütyük, és mint minden cyborgnak, neki is volt egy, az általánosabbnál magasabb tudása a szerkezetekkel kapcsolatban… illetőlegesen saját magával kapcsolatban. Természetesen nem rendelkezett egy mechanikus szaktudásával. Ismertei addig terjedtek ki, mint amiképpen a saját testét ismeri az ember lánya. Ha valami nagy gikszer van, orvoshoz fordul, de egy karcolást azért el tudunk látni minden nehézség nélkül. Nem mintha a saját szerkezetében olyan könnyen eshettek volna ilyen fajta rongálódások, és a seregben folyamatosan ellenőrizték. Valaki már rá is kérdezett a csapatból, hogy miért hívatja őt gyakrabban az őrmester mint a többieket, de Sascha szerencséjére a vele azonos rangban lévő társainak nem volt köteles válaszolni.
~Van még pár perce. Milyen ráérős. Úgy látszik nem a pontosság az erőssége. Valószínűleg hajlamos a késésre, ezért indult el sokkal előbb, csak most szerencséje volt.~
Sascha még el is mosolyodott a rögtönzött divatbemutatón, amit a fiú neki komponált. Őszintén szólva mulattatta az, hogy az ismeretek hiánya miatt a srác pont neki akar felvágni a végtagjával.  
-Hogy miben különböznek?
~Milyen lehet egy ilyen kérdés, ha nem tolakodó?~

Unottan szívott egy utolsó slukkot, elnyomta a falon, majd belepöccintette a nem messze lévő szeméttárolóba.
~Még, hogy katonai gyártmány. Nem mondta neked anyuci, hogy ne hazudozz a lányoknak? Főleg ha az a valaki még okosabb is nálad.~
Lassan figyelte, ahogy Vinc leengedi a karját, elmosolyodott, majd előrelendült, elkapta a kezet és hátracsavarva a felhoz szegezte a delikvenst. Egyszerű fogás volt, könnyen és gyorsan alkalmazható és már elég sokszor gyakorolta ahhoz, hogy ne essen nehezére használni egy gyenge fizikumú valakin. Hangja természetesen továbbra is tárgyilagos maradt, mintha csak éppen a letartóztatott jogait olvasná fel.
-Szóval, hogy miben különböznek? A te típusod egy ezerkétszázas alumínium, szénszálötvözetes Auto-Mail, három-öt éves darab lehet, kisebb-nagyobb változtatásokkal. Mindössze annyiban katonai darab, hogy a hadsereg fogott bele elsőként az ilyen művégtagok gyártásába, picit sokkal korábban, minthogy te megszülettél volna. Ha most történetesen az én karom egy valódi katonai gyártmány lenne, akkor még a harci kütyük nélkül is könnyedén összeroppanthatnám a kezedet. Igen… azt hiszem így lehetne legkönnyebben szemléltetni a különbséget.  
Ezután elengedte a fiút, és újra nekidőlt a falnak. Nem is próbálta rejtegetni az elégedettség jeleit az arcán. Örült, hogy még az eltáv alatt is történt valami érdekes, és talán picit rendre nevelhetett egy bájgúnárt.
-Egy katonának nem okos dolog ám hazudozni. Ezt akár vehetném hatósági személy félrevezetésének is. Bevitethetnélek, vagy egyszerűen csak elkezdhetném vizsgálgatni a papírjaidat, jó hosszan, te pedig elkésnél a doktorbácsitól. Megérné csak azért, hogy bevágódj nálam?
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyKedd Márc. 11, 2014 7:27 pm

Épp csak kimondta az utolsó szavakat, mikor a lány arrébb pöccintette a csikket. Vinc tekintetét vitte is magával, álmában sem gondolta volna, hogy az fog következni, ami végül is mégis csak megtörtént valahogy. Az járt a fejében pontosan azelőtt, mielőtt a csajszi hátra csavarta volna a karját, hogy milyen gyorsan is szívta el a cigijét. Ő még a felénél sem tart, mondjuk egész végig ő beszélt, ez lehet benne a turpisság. Majd egész egyszerűen megcsókoltatta a katonalány a fallal. Nem volt az a felemelő érzés, ami után az embernek kedve lenne nevetgélni még. Vincent is jócskán megijedt, hiszen mint már említve volt, nem volt felkészülve az orvtámadásra. Nagy ijedtségében el is ejtette a jobbjában szorongatott csikket. Kalapáló szívével kellett versenyre kelnie a hallásának ahhoz, hogy értse is amit mondott a nő. Most viszont nagyon is fontos, hogy tudja mit is akar a másik. Mit is vétett az előbb tulajdonképen? Megfordult a fejében minden. Azt hiszi, hogy a karja illegális? És akkor épp egy katonai orvoshoz, a Városi szakrendelőbe igyekezne vele? Hogy hiheti ezt? Oké oké, tényleg sarkított, de azt sem lehet hazugságnak nevezni valójában. És bingo, maga a csak mondja ki, amit neki kellett volna. Így van, minden automail eredetije katonai fejlesztés, nincs azon mit csodálkozni, ha az ember néha ellő egy egy ilyen szöveget, nem? Jó, akkor nem! legalábbis hivatali személyeknél fokozottan nem jó dolog. Oké oké, értette ő! El lehetne engedni.
- Teljesen kimerítő válasz, igazán lekötelez! -
Nyögi a falhoz szorítva még, majd a lány el is engedi. Még egy kicsit megszeppenve, borúsan néz rá, bal vállát fogva. Ám beszélni még mindig nem igen tudott, ugyanis a kiskatona kijelentette, hogy nem illik ám hazudozni. Most ezen nem fog vitát nyitni. Még a végén kap egy újabb bemutatót a ... már máshol járt, mint a lány. Azért még illedelmes fiú módjára megpróbált rendesen témát váltani.
- De nem teszi, ugye? ^^ Aharhm >< ... az előbb véletlenül nem arra utalt, hogy az ön karja is művi? Surprised - Valahogy a tudat maga, hogy ez a hölgy itt egy katona és művégtaggal flangál, felvillanyozta. Talán láthat egy igazi eredeti gyártmányt! Közben felvette a földről a szintén elejtett kabátot és eltaposta a földön heverő, égő cigarettát.
- Megtenné, hogy megmutatja? o.o Csak megnézném. *.* -
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptySzer. Márc. 12, 2014 6:23 am

~Na azért!~
Saschának egyre jobban tetszett a kialakult szituáció. Végre egy kis tiszteletet is kapott a fiútól, ami természetesen az elejétől fogva kijárt volna a számára. Nem maga miatt várta el persze, nem őt kellett tisztelni, hanem azt, amit képviselt. A katonaságot, ami -részben- pont az ilyen pojácák védelmére lett felállítva. Azt azonban, hogy meghunyászkodva viselkedjenek vele szemben már egyáltalán nem akarta, és meg is forgatta picit a szemét a hülye kérdésre.
-Persze, hogy nem teszem, ne aggódj. Az csak nekem is hosszú és felesleges papírmunka lenne.
~Ráadásul még engem vennének elő, hogy mit rémisztgetem a jónépet. Az nekem a legkevésbé sem hiányzik.~
-Nincs az az idióta, aki egy illegális karral szakrendelőbe járkálna felülvizsgálatra. Ha meg a professzor is benne van, az már nem az én területem. Akkor majd jönnek a jogászok és átnyálazzák a dokumentumokat, hogy minden tiszta-e.
~No persze… ha ilyet jelentenék azonnal elő lennék véve rágalmazásért. Alaptalanul semmi értelme bevinni, ő maximum csak saját magára lehet veszélyes.~

Az ezután következő kérdésre viszont már tényleg elhúzta a száját egy pillanatra, de gyorsan vigyorba váltott, és úgy szólalt meg.
-Az előbb mintha azt pedzegetted volna, hogy nem akarsz tolakodó lenni. Még ha valóban mechanikus lenne is a karom, akkor sem divatbemutatót tartani jöttem ide, nem azért, hogy te engem bámulva nyáladzhass a katonai felszerelések csodálatos fejlődésén.
Újra nekidőlt a falnak, és úgy nézett a fiúra, hogy azért azt észrevehesse, egyébként őt magát nem háborította fel a kérdés, mindössze tudja, hogy mások rossz néven vennék.
-Egyébiránt pedig nem szoktam véletlenül utalni dolgokra. A katonaságban nyílt és egyenes beszédet használunk. Parancsoknak hívják őket, és ha történetesen katonai gyártmány lenne a tulajdonomban, akkor azt a parancsot kaptam volna, hogy úgy kezeljem, mint hadi titkot.  
Sascha sokszor álmodott már azzal a rémképpel, hogy a fejesek mégis úgy döntenek, hogy nyilvánosságra hozzák a kilétét. Mivel teste kibernetikus részei a legmodernebb technológiával készültek, akár meg is mutathatná a srácnak a karját, és az nagy valószínűséggel semmit nem venne észre. Persze tüzetesebb átvizsgálás után már akadnának problémák, és ha Sascha éppenséggel nem a tisztképzőben, hanem egy egyszerű táborban lenne, akkor bizonyára már rég kitudódott volna a projekt, de így ez a veszély nem fenyegette. Ott fönt valaki ezt nagyon jól kitervelte. Azonban ha mégis úgy döntenének, hogy bemutatják őt, akkor ő is olyanná válna, mint azok az androidok, akik lelátókon pózolnak, kérdésekre válaszolgatnak és folyamatosan az elkészült új modellt dicsérik, tettekkel bizonyítva, hogy valóban a csúcstechnológiát képviseli… legalább is a civileknek. A gondolatra egy pillanatra lehunyta a szemét. Véget akart vetni ennek a beszélgetésnek, mielőtt még elkezdődött volna.
-Az egyetlen szerkezet, ami jelenleg a testemhez legközelebb áll, az ez.
Csapott az oldalán fityegő pisztolytáskára.
-Na sipirc!
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Keleti rész Left_bar_bleue50/500Keleti rész Empty_bar_bleue  (50/500)

Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 8:11 pm

Megnyugtató volt, ahogy a lány szépen kifejtette, hogy milyen folyamatai vannak a különbözőbb szinteknek a nála található kar eredetiségének bizonyítására, illetve arra, hogy ha gyanúba keveredne azáltal, hogy mégsem legális a kar. Tényleg megnyugtató? Egy frászt az. Teljesen kiidegelte a srácot ez a lány a marha nyugodt ábrázatával és azzal ahogy olyan nyugodtan, fapofával tudta előadni, hogy miket is tenne, ha ez meg az lenne. Hát van ennek a nőnek ennek szíve? No
Persze mindez a nagy szorongás és felesleges bosszankodás kívülről semmilyen jelent nem adott le magáról. Valójában nem is húzta fel magát rajta, egyszerűen csak túl hosszú volt és túl kimerítő, a szó többedik értelmében kimerítő, ez a "kis" eszme futtatás, mint ahogy azt ő várta. Suspect
Majd már sejthette is, hogy nemleges válasz lesz a kérdésére a felelet. Tudta ezt akkor is, amikor feltette, de valójában nem izgatta. Meg kellett próbálnia, mert csak úgy bizonyosodhat meg felőle. Igen, most hogy a nő mindent tagadott (és talán tényleg csak ő képzelte ezt be magának) , most biztos benne, hogy igen. A lány valószínűleg visszautasítaná a kérését. És valószínűleg vissza utasította volna akkor is, ha ott virít (ahogy Vincnek is) az Auto-Mail a karja helyett történetesen. De meg kellett próbálnia. Muszáj volt!
Megvonta kedvesen a vállát, majd inte a nőnek, amolyan "nem tisztelgek, de valami olyasmit azért lenyomok Miss" stílusban és a levakarhatatlan mosolya mögül elköszönt tőle.
- A viszontlátásra hölgyem. Igazán kellemes volt a társasága. ^^ -
Csak azért is bedobta. Ha már falhoz lett nyomva, mint valami kisgyerek, csak meg kellett mutatnia, hogy nem az a ficsúr, akinek valószínűleg hiszi. És habár ezután s annak fogja, ő most elégedetten fog este nyugovóra térni. Jah igen... az orvos után meg kell látogatnia az anyját és kutyakaját is szereznie kell. A mai nap is ilyen furcsa lesz, de legalább nem unatkozott.
És egy könnyed mozdulattal benyomta az ajtót, majd el is tűnt mögötte, nem foglalkozva többet a mufurc katona lánnyal.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti rész Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti rész   Keleti rész Empty

Vissza az elejére Go down
 
Keleti rész
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Déli rész
» Nyugati rész
» Északi rész

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Kyurion :: Játéktér :: Arkhas :: Eulona-
Ugrás: