Kyurion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kyurion

Egy steampunk világban játszódó szerepjáték
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Gallentini nyomozás

Go down 
+3
Sascha
Aurora Swansong
Bob Rendrobot
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 6:01 pm

Résztvevők: Vincent J. Lynn, Sascha, Aurora Swansong, Baaltazar, Alb Stein
Határidő: 3 nap/kör

Még bekerülhetsz a küldetésbe, ha az első körben írsz, azonban a késés büntetése az lesz, hogy levelet nem kaptál, tehát találd ki hogyan tudtál meg erről az egészről!


A hozzászólást Bob Rendrobot összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 13, 2014 6:06 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 6:01 pm

Mindenkinek egy-egy levele érkezett az utóbbi napokban, ami a következőt írta:

Jeoffrey írta:
Kedves olvasó!

Az utóbbi napokban elvesztettem a cipőm egyik párját. A kedvenc cipőm volt, így nélküle üresnek érzem az életem. Maga a húsz szerencsés kisorsolt között volt, aki segíthet nekem megtalálni a cipőmet. Magas dukát jutalom jár a megtalálónak. Részleteket a helyszínen tudok majd közölni önnel.

Tisztelettel,
Jeoffrey

Ezalatt pedig látható egy időpont és egy helyszín, feltehetőleg ahol és amikor találkozni szeretne. (1 nappal a levél megkapása után.) Aki nem gallentini, annak vonattal, gőzhajóval vagy zeppelinnel kell odaérkeznie, ilyenkor az utat is leírhatja, aki szeretné. A helyszín egy kikötő. Megérkezésetekkor egy magas, vékony, szemüveges ember fogad titeket. Ruhái kissé szakadtak, arcán és kezein fekete kosz pillantható meg. Egy szál cipő van a bal lábán, ami nagyon fényes és drágának tűnik. Az alak először körbetekint mindenkin, majd megszólal:
- Köszönöm, hogy eljöttek. Mint ahogy a levélben is említettem, a probléma óriási. Már legalább három napja, hogy nincs cipő a jobb lábamon. - ezután begörnyed és a két kezével a zoknis lábára mutat - A legutóbb a munkahelyemen láttam a Szénkohó utca 13-ban. Amióta elvesztettem szégyenkezem bemenni oda, így még nem volt alkalmam megnézni ott. - tart egy rövidke szünetet, majd befejezi mondandóját:
- Kérdés?
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Aurora Swansong
Civil
Civil
Aurora Swansong


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 6:45 pm

Hát...
Nem, én kétlem, hogy ez komoly lenne...
És ha mégis?
Ugyan már. Ki lehet ekkora vadbarom, már elnézést?! Spam, semmi más, kukába való.
Apró gombóccá gyűrtem a levelet és mit sem törődve tovább vele a földre dobtam. Később majd felveszem és tisztességes temetésben részesítem, de perpillanat még ahhoz sincs sok kedvem, hogy felkeljek a fotelomból. Lakásom dohos levegője úgy vesz körbe, mint egy meleg anyai ölelés, egyik kezemmel a szemeimet takarva eldőlök, könyökömmel az egyik karfára, lábammal a másiknak támaszkodva kényelmi helyzetbe tornázom magam és mély merengésbe meredek.
...
Cipő. Valaki elvesztette az istenverte cipőjét, és képes ezért egy istenverte levelet küldeni ide, az istenverte isten háta mögé, nekem...
Mutató- és középső ujjam eltávolodik egymástól, szabad utat engedve látásomnak a földön heverő papírgalacsin felé.
-Valaki ezért még meg lesz.... -káromkodtam félhangosan, majd ellöktem magam a foteltól és felvettem a földről a papírt. Végülis... szabadságot kaptam egy pár napra... utazhatnék. És ha már utazok, megnézhetnénk magunknak az istenverte fickót is.
Magas dukát jutalom... az mindig, mindenkinek jól jön. És csak egy cipőt kell érte megkeresni. Mit veszíthetek? Ezen kívül, biztos jó móka és kaland lesz.
-Hát, egy picit egyedül maradsz. -intézem szavaimat a szürke papagáj felé, aki fejét sűrűn forgatva nézi ügyködésem, ahogy összepakolok és felöltözöm útravaló ruhába. -Meglátjuk, nem felejtek-e el szólni a szomszédnak, hogy etessen meg néha.
Természetesen bolond is lennék ezt valaha is elfelejteni. Egy mosoly, levegőbe küldött puszi, végül kopogás a szomszédhoz, hogy legyen szíves figyelni szegény állatra, mert eltelik pár nap, mire visszaérek. Az öreg hölgy fogatlan mosollyal szabadkozik, hogy persze-persze, és még azelőtt ott hagyom, mielőtt nekiállni mesélni Kandúrról, az egyébként nőstény, már holt macskájáról.
Sosem szokásom késve elindulni akárhonnan, cserébe pedig nem a vonatok várnak rám, hanem én őrájuk. Nyugodt és kiegyensúlyozott módjára megvehetem a jegyeket, leülhetek a padra, nézelődhetek, felmérhetem a körülöttem ténykedő emberkéket, hogy végül lábamat lóbálva elnézzem, ahogy begurul a szerelvény, hogy közöljék, pár perc múlva már indul is tovább. Kényelmesen felszállok, elfoglalom a helyem, és államat a tenyerembe támasztva figyelem az elsuhanó tájat röpke másfél-két órán keresztül; tehát amíg el nem érek Engivirbe, azon belül pedig Gallentini-be.
Ahhoz képest, hogy ez az első eset, hogy elhagytam a szülőországom, nem nagyon izgat a tény, milyen messzire kerültem. Mások ilyenkor pattognak az izgatottságtól, hogy "jaj, utazunk", én ehhez képest inkább pokolba kívánom az egészet és még el is töprengek, nem kéne-e inkább hazamenni a papagájhoz.
Magas dukát jutalom egy ócska cipőért...
Nem, nem kell hazamenni, elleszünk itt, mint a befőtt.

Első lépés: egy motelszoba kivétele; pipa. Étel-ital lehetőségek felkutatása; pipa. Hamarosan idő a találkozóhelyre menni; pipa. Találkozóhely felfedése; szintén pipa. Ittlét; de még milyen szép pipa.
Ahhoz képest, hogy 20-at írt a levélben, nem vagyunk valami sokan. A jelek szerint a többség hozzám hasonlóan bolondnak tartotta az illetőt, én pedig azért váltam azzá, mert képes voltam ilyen messzire utazni érte. Karba tett kézzel, a többiek közelében hallgatom végig szánalmas mondandóját, aminek valahol a közepe táján úgy érzem, nem bírom tovább, és az utolsó mondatokat már füstölgő cigarettával vészelem át. Fejcsóválva konstatálom, hogy ez tényleg egy vadbarom, egy életképtelen kis senkiházi, és persze gyáva féreg... bár mit várhatunk egy olyantól, akit így hívnak?
-Férfiak meg a frász... -dünnyögöm csupán, mikor kérdéseket vár, és elszívom a cigaretta maradékát, hogy végül a lehető legközelebbi alkalmas helyen elnyomjam és megszabaduljak az immár felesleges csikktől. -Ajánlom, hogy megérje a fáradozást...
Tény, a jókedvemnek ez most nagyon beütött, és nem pozitív értelemben. Szánalmas...
Vissza az elejére Go down
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 7:06 pm

Szerda. A szerda mindig a levelek osztásának a napja volt, és Sascha természetesen nagyon ritkán kapott valódi levelet. Igaz néha a parancsnokságról érkezett hozzá pár távirat, ami kizárólag azt a célt szolgálta, hogy könnyebben igazodjék a többi kiskatonához, ne legyen feltűnő az, hogy neki sohasem érkezik semmi, és ne kezdjenek el kérdezősködni. Persze nem mintha a lányból bármit is ki lehetett volna szedni, de úgy gondolták, hogy így jobb. A kiskatona mint minden hónapban, most is unottan, izgalmat tettetve kapta készhez a borítékokat, kibontogatta őket, és néha még meg is mosolyogtatta az, ahogyan apu és anyu írt neki. Sascha már egyáltalán nem emlékezett a szüleire. Tizenöt hosszú év telt el azóta, és mivel a nevelők jók voltak hozzá, inkább rájuk emlékezett vissza szívesen… ők azonban csak ugyanúgy feladatként tekintettek a lányra, nem szerették meg, hiszen tudták, hogy nem marad náluk túl sokáig, így levelet nem is várt tőlük. Őszintén szólva gyűlölte a leveleket. Főleg azt utálta, amikor a férfiak körbeadogatták barátnőik képeit. Igaz voltak vicces esetek is. Egy alkalommal például Georgenak azt írta a barátnője, hogy nem bírta nélküle, így keresett magának mást, és megkérte, hogy küldje vissza a képét. A kikosarazott fiú persze nem esett kétségbe, összegyűjtötte a szakasza barátnőinek képeit, és még a hölgyek barakkjába is ellátogatott, hogy onnan is gyűjtsön képeket, majd visszaküldje az egészet, mondván nem emlékszik pontosan melyikük a lány, válassza ki, majd a többit küldje vissza. Természetesen amikor Saschahoz ért a fotómasinájával, neki csak biccentenie kellett, és máris elsunnyogott. Persze volt olyan lány, aki belement a játékba. Amikor azonban a harmadik borítékot bontotta meg és olvasta el, picit elcsodálkozott. Felkelt a priccsről és elindult a táborparancsnok irodája felé. Gondolta megspórol magának egy kis időt. Mivel az összes levelet előzetesen elolvassák, így biztos volt abban, hogy rövid időn belül úgyis hívatni fogják miatta. Így legalább szerzett a lótifutinál is egy jó pontot. Az irodánál természetesen már várták, ő pedig a tisztelgés után már le is tette a levelet az asztalra.
-Mondja csak közlegény… hogyan keveredik maga ilyen helyzetekbe?
Vette fel az asztalról a táviratot a tiszt, és meglengette a levegőben. Természetesen nem várt választ a kérdésére.
-Parancs, Uram?
-Megy és megnézi! Nem tudjuk, hogy mi lehet ez. A hírszerzők és a kódfejtők sem tudják dekódolni az üzenetet. Valószínűleg politikai utalás lesz a háttérben, bár a levél még azt sem árulta el, hogy a jobb, vagy bal cípő veszett-e el, így jelenleg nem tudunk semmit. A körzetben nem fogtunk el hasonló leveleket, és a Jeoffrey fedőnevet sem használta senki egy kisstílű dealeren kívül. A parancsa a következő…
-Igenis Uram!
-Ellátogat a találkozóra, szigorúan civil minősítésben. Az intézményt nem keverjük bele. Ha bármi történik, maga önszántából cselekedett, nem parancsra. Folyamatosan jelenteni fog, a címet és a kódszámot megkapja az indulás előtt.
-Értettem!
-Ezen felül… maga egy kormányépületet őrzött ez idő alatt, ahol rendezvényt tartottak. Az alteregójáról már gondoskodtunk.

A parancsnok átnyújtott egy csomagot, Sascha átvette, majd újfent tisztelgett.
-Az eligazításnak vége. Leléphet katona!
-Igenis Uram!

Másnap reggel Saschát el is fuvarozták a kormányépülethez, amit örzött. Innen természetesen azonnal elindult az állomásra, civilben, bérelt gépjárművel, sofőr nélkül… pedig utál vezetni. Az út zökkenőmentesen telt, felszállt a csomagban kapott jegyen feltüntetett járatra, és meg is érkezett a helyszínre, jóval a megadott időpont előtt, hogy kicsit körbekémlelhessen.
~A kikötő. Ennél alkalmasabb helyet nem is találhatott volna. Rengeteg ember, mégis kevés szemtanú és sok kihalt rész. Talán egy konténer lesz a találkozó helyszíne.~
A ruha, amit viselt ugyan civil volt, de csöppet sem a nőies fajtából. Sportos, amiben könnyen mozoghat, és a pisztolytáska is továbbra is ott volt az oldalán. Igaz ugyanúgy csak díszfegyvert kapott, mint azokon az őrjáratokon, ahol nem használhattak éles lőszert, és természetesen most nem a katonai darabot, de az oldalán fityegő fegyver biztonságérzettel töltötte el. Egy katonánál mindig legyen fegyver, akkor is, ha a katona maga is fegyver… főleg ha cyborg az illető. A megbízójukon természetesen meglepődött. Izgalmat várt… minimum maffiát és magánhadsereget… és most valóban egy cipő után kell kutatnia. Persze maga a cipő is érdekes volt a maga nemében, de ez Sascha igényeit csöppet sem elégítették ki. Biztos volt abban, hogy valami van a háttérben, de addig is játszotta a lelkes kincsvadászt, akit csak a pénz érdekel, persze megtartotta a katonás jellemét, hiszen abban is biztos volt, hogy nyomoztak utána valamicskét. Persze csak azt deríthették ki, amit a katonaság elhintett a kitalált múltjáról. Szerencsére az is elég volt a meghíváshoz. Gyorsan szemügyre vette a társait, kereste a beépített embereket, majd amikor a pacák végzett, akkor Sascha azonnal elkezdte sorolni a kérdéseit, ügyet sem vetve a füstölgő méltatlankodására.
~Először is, hogy a francba nem lehet észrevenni, ha valaki elveszít egy cipőt? Ennél bénább és átlátszóbb fedősztorit még nem is hallottam. De… oké… akkor játszunk.~
-Azt mondta, idézem: Már legalább három napja nincs cipő a jobb lábamon. Vissza tudna emlékezni pontosabban arra, hogy mikor veszítette el a lábbelit? A munkahelyén… milyen tevékenységet végez, mi a beosztása, és éppen mit csinált amikor megtörtént az eset?
~Szénkohó tizenhárom. Ezt hívják csapdának. Vajon melyikük fog belesétálni először?~

Nézett végig a társaságon, akik megjelentek mellette. Persze azonnal szemet szúrt számára az is, hogy egyáltalán nincs meg a levélben jelzett húsz tag… de betudta annak, hogy csak a pojácák és a hirszerzés lát általában nagy fogást az ilyen ügyek mögött.
Vissza az elejére Go down
Baaltazar
Orvgyilkos
Orvgyilkos
Baaltazar


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2014. Mar. 10.

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 7:46 pm

Újabb unalmas nap ebben a gazdagoktól hemzsegő városban. Nem tudom, hogy egyáltalán miért vagyok még mindig itt. Aztán hozzáértem a zsebeimhez és rájöttem: Le vagyok égve. Valami nagy kapás kéne, amivel végre megtömhetem a zsebeimet és a… hasamat. Kezdek éhes lenni. Valami harapnivaló kéne, de honnan lophatnék? Talán a péktől… ha sok lesz a vevő, akkor úgyse veszi észre… Így hát elindultam a pék felé, közben egy háztól a postaládából kivettem a leveleket.
- Számla, számla, számla, napi hírmondó, egy levél, még egy számla. Na várjunk csak egy pillanatot. Levelet kaptam! \^o^/ - örvendeztem a levél láttán, még ha nem is én kaptam igazából. :roll:De aki kapja, marja, ez így működik. Közben elkezdtem olvasni az üzenetet. Hm… Tehát, egy cipő? Ami sokat ér? És busás fizetés? Nekem való feladat. \o/ Közben odaértem a pékhez is, és szerencsémre teli volt vevőkkel. Ez a szerencse napom! ^^ Gyors elvettem egy vekni kenyeret, és még valami péksüteményt, és teljesen észrevétlenül. Úgy tűnik, a sors nekem kedvez. Na lássuk csak… hova is kell menni? Valami Gallentini-be… Az hol a rákban van? :suspect:Jobb, ha megkérdezek valamit.
- Uram, - szólítottam le egy járókelőt, a szokásos, monoton hangomon- meg tudná mondani, hogy merre találom a Galentini nevű várost? – Úgy imádtam ezeket a helyzeteket! Amikor az emberben teljes bizonytalanságot keltek, az olyan felemelő érzés. :3 Ő is csak habogott össze és vissza, de azért kibökte. Engivir-ben, a szomszédos országban. Na ez már rizikósabb. Tehát Fortuna mégse szeret. :(A határon feketén átjutni elég nehéz, de civilben pedig nem utazhatok, hisz van már vérdíj a fejemen, még ha nem is volt maszk rajtam, amikor az történt. De erről nem teszek le. Túl hosszú ideje várok az adandó alkalomra, ezt most nem fogom elhalasztani! De hogy vágjak bele? Zeppelinnel menni rizikós, mert ha onnan kidobnak, és nem madár vagy, akkor kilapulsz. A hajókon a vízbe vetnek, de azokban is nem egyszer van valamilyen ragadozó, amik még a jó úszókat is elérik. Tehát maradt a mozdony. Akkor irány a vasút! /o/ A vasútállomáson is kisebb tömeg volt. Ma valamiért nagyon nyüzsögnek az emberek. :suspect:Mindegy, ez nekem csak előny, így észrevétlenebb leszek. Elindultam a tehervagonok irányába, és egy gyors kémlelés után beugrottam az egyikbe. A vagon teli volt takarmánnyal, búza, árpa és széna volt mindenfelé. Ez ideális lesz a számomra. Egyelőre még csak ültem a vagonban, mivel úgy is elég kényelmetlen lesz, amikor a határhoz érünk. Az út elég unalmas volt, zakatolás, megállás, zakatolás, és megint megállás, közben az éjszaka is beállt. Aztán egyszer csak megint lassított a vonat, de most gépek hangját is hallottam.
- Rendrobotok! Azonnal el kell bújnom!– azzal be is bújtam egy szénakupacba. Aztán nyílt az ajtó, és még a szívem is megállt egy pillanatra szerintem. Feszülten vártam, hogy mikor kerül sor arra, hogy egyszer csak egy mechanikus kar emel a padló fölé két méterrel, és repít ki a vonatból. Hacsak nem fog el, hogy bevigyen egy őrsre, mert akkor szívtam. A gép még nézelődött kicsit, majd távozott, a vonat pedig elkezdett gyorsulni. Szerencsésen megúsztam. Innen már gyerekpálya lesz az egész. Nem sokára eljött a várva várt reggel is, és a vonat is lassított. A réseken kinézve megláttam néhány betűt: Vir. Ez lesz az! Azzal kinyitottam az ajtót és amilyen gyorsan csak tudtam, eltűntem egy sikátorban a fürkésző szemek elől. Megvan a cím és az időpont is, már csak oda kell menni. Még az is szerencsém, hogy a maszk itt teljesen átlagos viselet a sok füst miatt, így annyira leszek feltűnő, mint egy szénaszál a bálában. Már csak a címet kell megkérdeznem, és sínen vagyok. Egy nagyobb alakot le is szólítottam, hogy nem tudja-e megmondani, mégis merre van az a hely.  Ő pedig szívesen válaszolt. Erre felé sokkal udvariasabbak és illedelmesebbek az emberek. Nem hebegnek, nem makognak, hanem kerek-perec megmondják, hogy merre van, és mi van. Kezdem megszeretni ezt a várost. A hely meg is volt, egy kikötő. Még néhány másik alakot is láttam, majd egy alak lépett elő. Az öltözködése, egy kicsit rongyos volt, és ebből már lerítt nekem, hogy egy balfékkel van dolgunk. Én csak mosolyogtam a maszkom mögött, nem árulva el semmit sem. Aztán belekezdett a mondandójába. Hát azt hittem, hogy ott röhögöm el magam! Hogy lehet ilyen szánalmas valaki? Már nem azért, de ez tényleg vicces. A többiek azért érdekesebb voltak. Hm. Viszont nem vagyunk túl sokan. Ez jó, nagyon jó! Több jut nekünk! $.$ No, de fel a monoton hangot, kezdődik a móka. :3
- Uram, hogy-hogy nem mer bemenni a munkahelyére? Talán annyira borzasztó hely? Vagy a munka veszélyes a cipő nélküliekre? És nincs másik cipője? Hogy-hogy csak egy pár cipője van? Ha egyszer sok pénze van, mint ahogy azt írta is a levélben, akkor kell, hogy legyen elég pénze egy cipőre. – fejeztem be mondandómat. Azt hittem, hogy sírva fakadok a visszafojtott nevetéstől! Már alig várom, a reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Alb Stein
Tudós
Tudós
Alb Stein


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2014. Mar. 11.
Tartózkodási hely : Arkhas- Danbon

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 9:09 pm

Bármennyire is szerettem volna nem maradhattam tovább Danbonban. A pénz amivel elindultam gyorsan fogyott és közel sem volt annyi munka mint számítottam rá. Drága az élet... alig vettem pár dolgot és már le voltam égve. Épp annyi pénzt tettem félre amennyi kell... vagy legalábbis jó ha van az embernél ennyi. Sürgősen munka után kellet néznem végül egy laboratóriumban lettem takarító/ leltáras egy személyben. Senki sem indul a csúcsról. Mindenki a legaljáról kezdi és meg kell másznia a szamár létrát mire eljut a csúcsra. Viszont ez a munka közel sem fizet olyan jól mint fizethetne... Szóval céljaim elérése érdekében szereznem kell némi extra bevételt. Így teljesen érthető módon lecsaptam minden hirdetésre amiben pénz szerzési lehetőséget emlegettek.
Sajnos nem én voltam az egyetlen aki így gondolkodott így többnyire hoppon maradtam. Mikor már kezdtem volna aggódni kaptam egy érdekes levelet. Valaki elhagyta a cipőjét... Elhagyta és meg akarja találni. A megtalálónak jutalmat ajánl és benne vagyok abban a 20 emberben akit kisorsolt a feladatra. Ekkor 3 kérdés fogalmazódott meg bennem:
1. Ez a csávó normális?
2. Honnan tudja, hogy létezem egyáltalán?
3. Miért sorsolt?
3+1. Átverés?
De a pénz ígérete csábított és nem tudtam megállni. Irány Gallentini!
Egyből az első hajóval mentem amit elértem a kikötőben. Az utazás 1 napig tartott, de heteknek tűnt a ládák közt a legénység elől rejtőzködve. Hogy erre miért volt szükség? Természetesen mert annyira le vagyok égve, hogy kevéske vagyonomat nem hajó jegyre költeném, de valahogy elkel jutnom Gallentinibe. Végül hosszú utazásom és szenvedéseim véget értek miután a hajó befutott a kikötőbe a tömeggel elvegyülve én is kiszálltam. A csodával határos módon ezt a kalandot megúsztam. Táskámat a hátamra vetve indultam el, hogy szétnézzek a városban és megkeressem a bajbajutott urat aki remélhetőleg megfelelően honorálja majd fáradalmaimat. Kis kérdezősködést, kóválygás után végül csak eljutottam még éppen időben a „kijelölt” helyre.
Egy félcipős mamlasz állt előttem aki valószínűleg nem viccelt azzal, hogy nem tud a cipője nélkül élni. De addig amíg hajlandó fizetni egy rossz szavam sem lehet. Rajtam kívül még voltak itt páran akik úgy döntöttek utána járnak a dolognak. De közel sem 20-an. Nyilván a maradék volt az aki viccként kezelte a dolgot. Az úr elmesélte, hogy a munka helyén vesztette el, de még mielőtt bármi kérdést is feltehettem volna a többiek majdnem mindent feltettek amire kíváncsi voltam. Így inkább némán hallgattam a válaszokat. Így végül csak egy kérdést tettem fel:
-Merre van a Szénkohó utca? Nem vagy járatos ebben a városban... sőt először járok itt. Az országban is... legalább jó lenne tudni körülbelül merre van az-az arra.
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyPént. Márc. 14, 2014 9:59 am

Fáradtan dőlt le a Műhelye fölötti szoba, kényelmesnek is mondható karosszékébe. Ma Len volt. Len Valentine. Legalább ez a munka hoz a konyhára némi pénzt. Az is csak néha napján. Végül is egész jövedelmező ez a mellék-állás, de annál kockázatosabb. Egyáltalán nem fűlt hozzá a foga. Kényszer, és eshetőség. Megkörnyékezték, ő nemet mondott, majd megint, és megint csak nemet mondott. Aztán békén hagyták. Egy időre. Neki meg lassan felkopott az álla. Elgondolkozott már azon is, hogy direkt csinálták. Elrendezték, hogy ne legyen szállítmánya, ne legyenek vásárlói, és elgondolkozzon a belépésen. De miért is kellett ő nekik? Az Eulonai születése miatt. Szabadon járhat a városok között, sőt az országok között, ami nem mindennapi esett. Elmosolyodott ültében. Főleg nem Ursas mocskos utcáinak lakói között. Miért is él itt egyáltalán? Könnyű pénzkereseti lehetőség.... volt. Aztán csak egy átverés. Ezek meg pénzt ígértek, ő meg beadta a derekát. Nem tehetett mást. A másik lehetőség az volt, hogy itt hagyja Ursast örökre, de azt nem tenné meg. Lekorlátozva érezné magát amíg él. Persze voltak kikötései, az egyik, hogy senkinek nem beszélnek róla. Azok meg vigyorogva mondták, hogy "ez már csak természetes". Így kapott álnevet, hamis papírokat, új személyazonosságot, hogy még csak véletlenül se azonosíthassák Vincent Jeferson Lynnt, Len Valentinenal. Nem volt kispályás a "banda", és jól tudja, hogy csak az alsó réteget látta eddig. Mégis mekkora maffia szervezetbe rángatták bele?
Fújt egyet ültében bosszúsan. Ma nem akart semmit sem csinálni, azon kívül, hogy nemsokára feltornássza magát állásba és át se öltözik, eldől az ágyon és alszik estig. Másnap estig.
Ebben az elhatározásában Hawkeye akasztotta meg. A kutya, egy serdülőkorban lévő husky, behozta a leveleket, majd a fiú ölébe helyezte a fejével együtt. Vinc nem reagált rá, máskor is tette már az ölébe a fejét az állat. Ám Hawkeye kitartóan bökdöste a fiú kezét. A jobbat, tudta, hogy arra előbb szokott felfigyelni, majd nyalogatni kezdte. Egy idő után bele kellett törődnie a fiúnak, hogy a kutyát meg kell etetni, és foglalkozni kell vele. Szokott ő, szereti az állatkáját, de nem ma! Ma borzasztó fáradt. Mindjárt megfogja a kutyát és takarónak vagy párnának használva fel, tovább szunyókálna.
- Nini, mit hoztál be? Ugye nem a szomszéd leveleit? -
De nem, az övéi voltak azok. Számla, számla, levél, egy titkos boríték. Feltépte. Kapna munkát az egyik leggyanúsabb alaktól, akit valaha látott azon a bűnszövetkezeten. "Persze nem muszáj elfogadnod Len"
- Cshh, - Vágott rá egy fintort, majd apró darabokká tépte a levelet. Felállt a kutya nagy bánatára és csak ezért a levélért begyújtott, hogy elégethesse. Hát nem is fogja elfogadni. A nyílt levél azonban másvalakitől jött. Egy bizonyos Jeoffrey.
Elolvasva az irományt, nem tudta, hogy most nevessen e, vagy dobja a papírt a másik mellé? Végül is meg volt az oka, hogy miért nem dobta. Gallentini? Engivir messze van, jó egy nap. A legjobb lenne a következő vonattal indulni, de megéri? Egy koszos csizmáért elmenni....pont....Gallentinibe???
Ha másért nem, már a város neve hívogató volt. Ott istennek tartanák. Miért nem oda született?? Sad Szívesen költözne Gallentinibe, de hát a bürokrácia, meg az egy másik ország, és onnan nem járhatna fel Eulonába a dokihoz. Mégiscsak az a banya az ő orvosa. Ő szerelte fel az Auto-Mailt. Nem váltaná le, ki tudja milyen pancserre. Suspect
Jó neki ez is, a körülményekhez képest, teljesen jó.
- Jó! Készítsd magad Hawkeye utazunk! - Viszi a kutyát is, hiszen ki tudja meddig marad távol. Elvégre a szomszédos országba igyekeznek, nem ám a mellettük lévő kis falucskába. Érdekes amúgy, hogy három ország terül el a környéken, de ez lehetne akár egy is. Mindegyik olyan kicsi, annál pukkancsabb vezetőkkel. Egyszer itt úgyis lesz egy háború. Csak ne az ő életében! >.< Nem szívesen élne meg egy mészárlást.

Gallentini híres város. Annak ellenére hogy koszos, és bűzlik a kőolajtól, a Mechanikusok Mekkája. Az ország és főleg az a város is úgy áll hozzájuk, mint valami kis megváltókra. Mindig is szeretett volna eljutni oda egyszer,és most, hogy még munkát is kapott a környékre, nem szabad kihagynia. Itt a gyárak folyamatosan épülnek, az élet sosem áll meg. A boltok pedig telis tele vannak cyborg felszerelésekkel, auto-mailekkel, mechanikus eszközökkel és alkatrészekkel. A legtöbb boltot körbe járta. Sokkal előbb érkezett mint a többiek, de volt is hol eltöltenie az időt. Ez volt maga a mennyország! Csillogó tekintettel nézte a legkülönfélébb tárgyakat. Még vásárolt is pár dolgot. Egy szöcskének keresztelt robotféleséget. A tenyerén elfért, egészen csinos kis darab lett. Úgy döntött, hogy otthon majd szétszedi és megtanulja, hogyan is működik. Ezen a helyen pedig, bárhol bemutatja a Mechanikusi engedély kártyáját kap kedvezményt. Még a pékségnél is!
Vett is reggelit, mert azt megint elfelejtett magához venni készülődésnél. No
Különben pedig most is, mint mindig úriemberként öltözött fel. Kemény kalap, sétapálca, öltönyzakó, nadrág, mellény, mert ki tudja, milyen idő lesz, és fehér vasalt ing, a fekete nyakkendőhöz. Természetesen kesztyű volt ma is a kezén. Nem mintha takargatná a fém karját, csak mégis jobb a békesség. Még a végén a sok lelkes bolt tulajdonos szétszedi neki. o.O
Miniatűr fánkokat majszolva vonult fel arra a helyre, ahol a találkozó meg volt beszélve, de úgy látszik, kicsit elkésett. A magát Jeoffreynek nevezett alaknak háttal volt, így ő vehette észre Vinct legkésőbb. Mellé lépett és látványosan elcsodálkozott a tag zoknis lábán.
- Nem fázik, ember? O.o -
Még a férfi lába felé is bökött a sétapálcájával, habár csak óvatosan. Aztán szemügyre vette a megjelenteket.
~ Nincsenek húszan, Suspect nini a kiskatona! ~
Mosoly mindenkinek, de talán értheti a lány, hogy az leginkább neki szól.
- Üdvözletem. - Vette elő a levelet a mellényzsebéből. - Én is meg lettem hívva. Azt hiszem egy kicsit késtem. - tette vissza a levelet a mellényzsebébe. - Valaki el tudná magyarázni, hogy mi történt míg nem voltam? -
Előrébb lépett és az összegyűlt kis csapat elé tartotta a péksüteményes zacskót.
- Fánkot? Surprised -
Majd mellé lépve vakkantott egyett a nagyjából térdig érő husky is, jelezve, hogy ide tartozik ám.
Vissza az elejére Go down
Kvothe
Mechanista
Mechanista
Kvothe


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2014. Mar. 12.

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzomb. Márc. 15, 2014 11:47 am

Brrrr! Brrrr! Brrr pufff... Nyamvadt ébresztőóra. Most aludtam el! Egy kiadós nyújtózás éss.... Ja hogy nincsen munkám... Minek keltem fel?! Mindegy, új nap virrad, talán lesz valaki aki ad megbízást. Felkel, mosakszik, öltözködik, a szokásos rutin. Nocsak levél? Nekem? Na lássuk csak... Most komoly, egy muksó elvesztette a cipőjét? És ezért írt egy levelet? Sorsol meg minden? Alighanem ez Hamupipőke lesz meg a üveg lábbeli... Másért nem keresné ennyire. De ha pénz, akkor kell ugyebár, hát lássuk hogy kéne eljutni a szomszéd városba... A vasutat rendrobotok ellenőrzik, nem lesz jó... A hajón tengeribeteg leszek... Zeppelin lesz a jó megoldás mindig is repülni akartam, és a csomagtérben senki nem számít utazóra.
Járkálok az állomáson, keresem a megfelelő alkalmat... Ez a házaspár épp Gallentinibe megy, jó lesz. És még ott is hagyják a csomagokat, egy félreeső helyen, mert ott nem lop el senki semmit... Aha, igen. Nosza, kirámolom a bőröndöt, és elrejtem tartalmát. Gazdagok az biztos... egy kis doboz tele szivarral, na ez nekem is jó lesz. De lássuk a helyet! Hát... hosszú lesz az út benne, de egy potyautas ne panaszkodjon. Belebújok, becipzározom magam. Alig várok 2 percet, jönnek is egy rakodófiúval  egyetemben. Hú, ha én egy törékeny tárgy lennék akkor már biztos atomjaimra hullottam volna, ez az ember csak úgy dobálja a csomagokat! Szerencsémre kemény bőrös burkolású. Beraknak a helyemre, csak arra várok hogy induljunk. Na, emelkedünk végre, kibújok. Semmit nem látni, de nem baj. vígan majszolom azt a kevés elemózsiát amit elraktam... És elaludtam. arra kelek, hogy piszok gyorsan el kell bújnom, különben nem kívánt társaságom lesz. be a csomagok sűrűjébe... és kinyílik az ajtó. Kipakolnak mindent, nyitva hagyják az ajtót, én pedig kislisszolok. Csodával határos módon senki nem veszi észre honnan jövök. Tehát akkor kettes feladat... Hol van a Szénkohó utca? Elkapom a vállát egy suhancnak.
- Kölyök! Merre van a Szénkohó utca?
Emberem rendesen megijedt, nem voltam túl barátságos...
- Aaaa öö izé, az úr végigmegy a Főúton a 3. kereszteződésnél lefordul, onnan meg lefordul jobbra ha lát egy patikát és... Ott lesz esküszöm!
Úúúúr?! Hát ilyen jó napom rég volt. Rozsdás arcizmaimat mosolygásra kényszerítem... egy vicsor sikerült, de adtam a kölyöknek egy dukátot, amire mindjárt bátrabban nézett. Megköszöntem az információt, és továbbmentem.
Ott vagyok a találkozón, egy félcipős tag beszéli a történteket. Méghogy 20 ember... Kac kac!
Na jó, nem kérdezem meg hogy miért nem keresi meg maga a cipót, mert úszik a pénz. De ilyet rég hallottam. Nos, tizenhármas szám, ott fogok kicsit körülnézni.
Vissza az elejére Go down
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzomb. Márc. 15, 2014 7:14 pm

Kvothe: A gyerek sajnos eltévesztette az irányadást és nem a Szénkohó utcában kötöttél ki, hanem helyette pont jó helyen, a kikötőben.

Az alak minden kérdésre összeborzolja szemöldökét és grimaszokat vág, mintha sértés lenne minden kérdés, amit felé intéztek. Ennek ellenére a kérdés sorozat végén újra kedvesen pillant rátok és válaszolgatni kezd. Először Sascha felé fordul.
- Kisasszony, a lábbelimet nem emlékszem hol vesztettem el, de arra biztosan emlékszem, hogy mikor kiléptem a munkahelyemről már nem volt rajtam. Visszafordulni pedig nem mertem, mert a főnök nagyon szigorú a munkaidőkkel és az öltözködési renddel kapcsolatban.
Ezután Baaltazarhoz fordul.
- Bár ilyen egyszerű lenne... Vannak más cipőim de nekem ez a szerencse cipőpárom. Már négy éve, hogy bennük élek, még alváshoz sem veszem le őket, folyamatosan rajtam vannak. Úgy érzem, hogy az életem részei lettek és nem csak fizikai, hanem lelki kötődést is érzek irántuk, olyan, mintha a gyerekeim lennének. És jól tudhatja uram, hogy ha valaki gyermeke elveszik, az nem vesz egy másik gyereket és nem is cseréli le őket.
Ezután megtörli a könnycseppet, ami kicsordult a jobb szeméből és Vincent felé fordult.
- Igen, köszönöm.
Majd kivett három fánkot és mindet egyszerre az arcába tömve fordul Alb felé.
- Ó, hg mgerd...te, m aje efeejem. A éohó uáoz eensen l menni aj a ásoik nyarná obra. E mot... - lenyeli a falatot - ... mennem kell viszlát. Ha megtalálták a cipőt, majd küldjék postán.
És gyorsan távozott, nem hallgatva semmire, amit ezután mondtatok neki. Még címet sem adott, hogy hova küldjétek a cipőt. Mindenki szabadon döntheti el, hogy mit csinál és ne felejtsétek, a cél a cipő megtalálása! Wink
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzomb. Márc. 15, 2014 7:34 pm

Sascha… nem tudta elhinni, hogy mindez vele történik. Hallott már a fejesektől nagyon idióta eseteket, amikor többszörös személyiséggel megáldott őrülteket kellett kicsalogatni az általuk megszállt épületekből, és még a túszokból sem szabadott túl sokat elveszíteni… a túsztárgyalók általában idióták, de a történeteik…
A lány megforgatta a szemét, és már nem is tudta értékelni a választ, és őszintén szólva nem is akarta.
~Oké… hülyék mindenhol vannak, de ez azért már igencsak erős túlzás. Vagy egy nagyon jó színésszel van dolgunk, és ez a világ legidiótább de legjobban megkomponált átverése, vagy ez az alak tényleg elhiszi amit mond. De… ha már a katonaságba bekerülnek olyan idióták, és csak az első év végén szórják ki őket, akkor ezen már nem is csodálkozom. Vajon nehéz ilyeneket találni?~
Azon meglepődött, hogy a túl sokat kérdezősködő orvosos figura is meglepett, viszont büszkén vette tudomásul, hogy megint igaza volt a megérzésének. A srác hajlamos a késésre, és ehhez a jó szokásához most is hűen ragaszkodott. De legalább annak örült, hogy nem azok közé tartozott, akik komolyan vennék ezt a marhaságot. Egy biccentés kíséretében elvett egy fánkot, és meghallgatta a második választ is. Eddig bírta… ha valaki baromságot beszél, azt általában el szokta engedni a füle mellett, de ez már neki is sok volt. Az egy dolog, hogy általában szerencsére nem kellett az idiótákkal foglalkoznia, de most parancsot teljesített, bármennyire is alaptalannak gondolta a hírszerzés feltételezéseit.
-Aha! Olyan, mintha a gyermekei lennének. És ha én bent hagyom a gyerekemet a gyárban, akkor nem megyek érte vissza, mert mi van, ha a főnök meglátja… éljen a logika!
Hátravetette a fejét, és kicsit megmozgatta elzsibbadt nyakát. Belefájdult a feje a civilek állandó ostobaságába. Nem érdekelte, hogy a pasas válaszol-e, és nem is marasztalta. Értelmetlen lett volna újabb kérdéseket feltenni, hiszen a válaszok ugyanilyen nonszenszek lettek volna. Amikor a pacák távozott, ő már ki is adta a parancsokat.
-No tehát emberek! Azt mondta, hogy négy éve hordja azt a cipőt. ha jól értettem, akkor egyenesen, majd a második kanyarnál jobbra. De követhetjük a szagot is.
Nem akarta, hogy bárki azt higgye, hogy komolyan veszi ezt az egészet. Az sértő lett volna mindenki számára, és most még ez a fiú is itt volt, aki ráadásul tudja is, hogy katona. Nagyon remélte, hogy nem fog sokáig körülötte legyeskedni.
-Csakis Önök után!
Mondta, majd tett egy illedelmes karlendítést az ajtó irányába, ő pedig rágyújtott egy szál cigarettára. Neki is előbb kellett volna, mint az egyik jelenlévőnek. Talán kevésbé lenne most lestrapált az agya.
Vissza az elejére Go down
Aurora Swansong
Civil
Civil
Aurora Swansong


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyVas. Márc. 16, 2014 12:18 pm

Még szerencse, hogy elszívtam a cigarettámat, mire az emberke belekezdett a magyarázatba, mert biztos, hogy ott helyben fulladtam volna meg a meglepetéstől visszatartott füst miatt.
-Maga normális, ember? -teszem fel a költői kérdést hangos, hitetlen hangszínben, szemeim tágra nyílnak a döbbenettől. Nem is a gyári furcsa szabályzat miatt akadok ki ennyire, hanem amiatt, hogy négy éve, mint említette, soha semmilyen körülmények közt nem vette le a cipőjét. Ez nem hogy gusztustalan dolog, de egészségtelen is. Hitetlenkedve nézem végig, ahogy magába tömi a fánkokat és eloldalog, végül összeszedem magam és karba tett kézzel kiáltok utána:
-Húzzon el egy orvoshoz de k.... gyorsan, maga hülye! -legszívesebben az ökölmet is megráznám felé, de kétlem, hogy látná, vagy hogy törődne egyáltalán a dologgal ezek után. Szememet forgatva fordulok el végül távolodó, bicegő alakjától és a falnak dőlve figyelem, a többiek mit lépnek a dologra.
Nem is nagyon figyelek rájuk, lelki szemeim előtt gombák és más egyéb nyavalyák képei és kezelési módjai kezdenek lebegni. Egyik kezemmel a homlokomat dörzsölve próbálok tehetetlen dühömön úrrá lenni; nincs annál mocskosabb, mint mikor valaki nem törődik az egészségével. Vannak, akik mindent megtesznek, mégis meghalnak, ezek pedig csak vigyorognak bárgyún, bután, és az ember képébe röhögnek. Legszívesebben az összes ilyet felakasztanám a legközelebbi fára.
-Inkább menjünk. -lököm fel magam a faltól és közelebb lépek a többiekhez. -Na, ha már arra lusta volt felelni, hogy az anyámba van a Szénkohó utca... -bökök fejemmel a már eltűnt, furcsa megbízónk felé. -Valaki esetleg tudja-e magától is?
Bár azt kétlem, hogy a munkahelyen senkinek nem tűnt volna fel a mini bűzbomba jelenléte... >.>
Ha valaki felel, igenlően, akkor egy suta bólintással, de továbbra is mosoly nélkül lépek mellé és elindulok a mutatott irányba, lehetőleg a társaságában. A többiek nem igazán tudnak érdekelni. A pénz nekem jól jönne, de nem fogok bömbölni elkeseredetten, meg hát létezik olyan is, hogy munkamegosztás és jutalom-felosztás.
De ez a hapek, anyám... pszichológiai eset. Négy éve ugyanabban a cipőben... legalább abban reménykedem, hogy ultra-légáteresztő vagy ilyesmi fajta...
Vissza az elejére Go down
Baaltazar
Orvgyilkos
Orvgyilkos
Baaltazar


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2014. Mar. 10.

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyVas. Márc. 16, 2014 5:53 pm

Ez az ember… egyszerűen nem létezhet! o.O Az még elfogadható, hogy szigorú beosztásúak és ezért nem mer bemenni… De négy évig egy cipő?! Ezen a ponton nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek, így inkább meg se szólaltam, néhány mondatot kivéve.
- Ember, maga egyáltalán létezik? Nem csak mi álmodjuk ide? Négy évig egy cipő… - itt csak a fejemet csóváltam – Na és mondja: Ha nem vette le, egészen négy éven keresztül, akkor hogyan a fészkes fenébe tűnt el? Jöttek az églakók, vagy valami misztikus lény rabolta el? Mivel itt nagyon sántít a története. – És valóban, kezdett egyre gyanúsabb lenni az egész ügy. Nagy pénz egy fél pár cipőért, ami már 4 éve egy ember lábán volt… Elhozni nem én fogom, az tuti! Közben a feladat adónk eltűnt, válaszra se méltatva… Ez szép. -.- Viszont legalább a távozása előtt elmondta, hogy merre kell menni, még ha kicsit hottentottául is, de én megértettem, hála azoknak az éveknek a maffiánál. Ezután  körbe néztem, hogy mégis ki volt még olyan hülye, hogy vállalkozzon a feladatra. Maradjunk annyiban, hogy kevesen voltunk. Hm… összesen hatan vagyunk, két nő és velem együtt négy férfi… Az egyiknél van néhány süti is… Nem, nem veszek! Az gyengeség lenne, és akkor tudják, hogy mivel tudnak megnyerni, így inkább nem… Viszont van nála egy kutya is. Kutya? O.O
- Öhm, uram, elnézést, meg lehet simogatni a kutyust? – kérdeztem kissé félénken, mivel a kutyák voltak a gyengepontjaim. Régebben volt nekem is egy, de sajnos meghalt. :(Ha engedélyt kapok, akkor odamegyek, és elkezdem simizni.
- Na ki a cuki kutya? Na ki? Te bizony, te vagy az. :3 – ilyen és ehhez hasonló mondatokat mondok neki mézesmázos hangon. Aztán az egyik nő kérdésére felkapom a fejem, és már mondom is.
- Hogyne hölgyem, én megértettem és megjegyeztem. Lássuk csak… A kohó utcához egyenesen kell menni, majd a második kanyarnál jobbra. Körülbelül ez lenne a pontos fordítás, persze a hölgyé is remek. – fordulok a kissé komolyabb nő felé- Tehát, indulunk? – azzal neki vágtunk az útnak. A többiek próbálták elviccelni a dolgot azzal, hogy csak az orrunkra hagyatkozzunk, de ez a poén valahogy nem jött át. Valamiért az emberek sértegetése sosem tetszett, és ezen a nézőpontomon senki sem változtathat. Oda is értünk, és az egyik hölgyemény megadta nekünk az elsőbbséget a belépéshez, miközben rágyújtott. Én abban a pillanatban melléléptem és próbáltam elvenni a cigit, majd széttépni, összemorzsolni, vagy valamilyen módon elpusztítani.
- Kisasszony, ne dohányozzon, az rosszat tesz az egészségének és a bőre is csúnya lesz. – próbáltam észérvekkel meggyőzni, hogy káros, amit csinál. De egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy mégis mit élveznek benne az emberek? Ez örök rejtély marad számomra.
- Ami pedig a belépést illeti, hölgyeké az elsőbbség. – feleltem, és próbálkoztam egy komikus meghajlással, ahogy már néhány kúrián a lakájoktól láttam.
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyKedd Márc. 18, 2014 10:54 am

// írok xP ...Aurora chan nem is reagált rá Sad //


~ Waó, ez a tag éhes lehet, ha egyből hármat tömött magába! oO Nem fog megfulladni? Nehogy engem vegyenek elő a mohósága miatt, mint a halál okozóját! xP A kiskatona biztos örülne, hogy ha elvihetne a kapitányságra. :3 Habár annak én sem látnám semmi hátrányát, ha ő vinne magával. Rolling Eyes ~
Noh attól függetlenül, amiket Mechanikusunk vizionált Sascháról, a lány még egy mosolyfélét is küldött viszonzásul az övéért, vagy épp a fánkért cserébe, amit kivett. Mondani sem kell, hogy jól esett a fiúnak, hogy ezt a nemes gesztust, nem hagyták parlagon. Főleg, hogy a legutóbbi kiskatona volt az, aki vett belőle. Külön öröm volt a számára. A férfi beszámolójára viszont egész egyszerűen csak azért nem tört ki hahotázásban, mert ez nem az ő stílusa. Szolidan türtőztette magát, kisebb grimaszokat vágva időközben. Majd a többiek reakciói. Egészen elképesztő volt, ami itt lezajlott.
- Bingo! Itt valami nem stimmel, vagy csak egy bolonddal van dolgunk. Az esetben a pénz kétséges, hogy létezik e, amit ígért. - Forgatta látványosan a szemeit, Sascha bejelentése után. A gyermekeit az ember nem hagyja bent, de ha mégis, a világ összes szörnyeivel harcra kel, hogy vissza szerezze őket! Nah de van itt minden, és mivel a lányok úgy döntöttek, hogy ők bizony mennek, akkor ő sem maradhat ki a jóból. Egyedül már biztosan megfordult volna és inkább egy kávézót keresett volna magának pihenő gyanánt, de így csapatban egészen más. Mulatságos volt itt minden. Volt a kiskatona, egy nőci, aki majdnem beintett a távozó ember után, és álarcos fazon. Ez utóbbi egész elképesztő volt. Megérte felkelni és ideutazgatni. \o/
- Hmm, hát persze. Ha nem fél! Razz -
Ugratta kicsit, habár az minden pénzt megért, ahogy egy
robosztus, álarcos ember gügyög az ő huskyjának. Teljesen eszeveszett egy társaság! A lobbanékonyabb vérmérsékletű //Aurora// hölgyemény kérdése után ő szólalt meg. Mint úriember kötelességének tartotta felvilágosítani a helyzetről.
- Nekem megfelel az "egyenesen, majd a második kanyarnál jobbra." felvázolás is, habár megnézhetjük a térképen is, amit nemrég vettem. -
Komolyan elő akarta venni, de ekkor az álarcosunk aktivizálta magát. Jah, hogy ha ő tudja, akkor irány előre, nem? oO Menjünk, menjünk, semmi dolgunk itt, nincs miért ácsorognunk.
- Egyébiránt a nevem Vincent. Önökben kit tisztelhetek? -
Még mindig volt a kis zacskóban pár fánkocska, de ugye nem vett belőle, mert beszélt. Odaérve, feltéve ha jó helyen voltak, előbb a katonalány tessékelt volna be mindenkit, majd a fiú jelentette ki, hogy hölgyeké az elsőbbség. Ekkora taplót! Hölgyeké az elsőbbség, ha a hely, ahova belépnek, biztosan védett hely, de így nem!
Nah de most akkor hogy oldja meg, hogy senkit se húzzon le, vagy sértsen meg? O.o
Saschához fordult, épp kapóra jött, hogy őt molesztálja a cigivel álarcosunk.
- Bizony hölgyem. Surprised - Tette az idegent felé. - Szép hölgyeknek nem szabad ezzel csúfítaniuk magukat. :p - Fordult közben a másik bagóshoz is. vidáman. Látszott rajta, hogy csak játszik, ám a szavak akár meggyőződésből is hangozhattak.
- Krhm, habár nem vagyok hölgy, de szívesen megyek be elsőnek. Annyi a teendőnk, hogy megkeressük ennek a szegény flótásnak a főnökét, és elballagunk a talált tárgyak osztályához. ^^
Feladat megoldva. Smile
-
Azzal beletúrt a fánkos zacskójába. Már csak kettő maradt. Egyet megevett ő, egyet meg Hawkeye kapott.A kutyuli hálásan rágcsálta meg az édes süteményt. Majd, ha minden klappolt, valóban be is nyitott.
Vissza az elejére Go down
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzer. Márc. 19, 2014 3:37 pm

Kvothe, Alb Stein: Valamilyen oknál fogva nyitott szemmel elaludtatok, lehet, hogy már napok óta nem tudtatok aludni a gépek zakatolásától, lehet, hogy csak valami lekötötte a gondolataitokat. A lényeg, hogy amikor felkeltek már mindenki elment nélkületek. (Ezt is reagáljátok le a hozzászólás mellett.)

Többiek: Amint Vincent benyitott, egy kéz húzta be. Egy sápadt arcú vékony munkás a bal melle fölé ragasztott egy sárga, nagy 678-as számot. Ezután a termetéhez képest elég nagy erővel maga felé fordította, egy szintén sárga sisakot nyomott a fejére, majd visszafordította és gyengéden a gyárba lökte őt. A további belépőkkel is így tett, majd a kézmozdulatokat még kétszer megismételte, látszott rajta, hogy több éve minden nap csinálja, és beleült a mögötte lévő székbe, majd kinézett a kicsinyke ablakon, lesve, hogy jönnek-e még emberek.

A gyár belső felépítése emeletes volt. Legalul szalagokon egy óriási spirál alakot leírt szalag ment körbe, amit egyszerre toltak meg az ott dolgozók. A gyárban műlábakat gyártottak, az elején a spirál közepéből indult, majd a spirál végén került rá az utolsó finomítás, majd volt külön egy emberke, aki a többihez dobta. Az emeleten három ember volt, mindegyikük öltözködése eltért a munkásoktól, látszott, hogy ők voltak a vezetőség. Az egyik a következőt kiabálgatta:
- Öt, négy, három, kettő, egy, tol!
Mellette egy torkát fogó, teázó fiatalember ült. Biztos a fél napot végigkiabálta és most lett váltás. A harmadik éppen ekkor indult le a nyikorgó körlépcsőn hozzátok.

Nem volt sok idő, a telt úriember egy gazellát megszégyenítő tehetséggel ügyeskedett le a lépcsőn, majd robogott oda hozzátok, majd a fületekbe kiáltotta:
- HATSZÁZ HETVENNYOLCAS!... - ezután végigsorolta a számokat, ha Vincent után csak egy ember ment be, akkor 679-ig, ha három, akkor 681-ig.
Ezután szemöldökét a magasba vitte és a szalag felé mutatott.
- MIRE VÁRSZ/VÁRTOK? A BRENN ÖNKÉNYURALOMRA? SIPIRC MUNKÁRA!
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzer. Márc. 19, 2014 4:06 pm

Ment, hisz miért ne ment volna. Ha már idáig eljött, akkor megnézi, hogy mi folyik itt, hiszen ilyen őrültekkel is ritkán találkozott. Még arra is gondolt, hogy esetleg valami közveszélyessel van dolga, és akkor még elismerésben is részesülhet, ha beviszi. Természetesen utolsóként lépdelt, zárva a sort, és természetesen az ajtón sem ő lépett be elsőnek, hanem inkább cigiszünetet tartott.
Várta a támadást, minden irányból, és most mégsem tett semmit. Észlelte az egyenesen felé közeledő alakot, látta a karjának a mozdulatát, de az egyszerűen annyira nem volt hasonlítható egy támadó kézhez, hogy nem kellett ellene védekeznie. Igazából kíváncsi volt, hogy mit akar tenni. És… ez is megőrült. Önkéntes leszoktató missziót vezet vagy mi a halál? Sascha elmosolyodott, majd hálálkodóan, a lehető legnőiesebb arcát próbálta felvenni, ha már le lett kisasszonyozva.
-Hálásan köszönöm jóember.
Pihegte.
-Csak tudja ez a sok feszültség, és ez a veszélyes küldetés…
Majd hirtelen megkomolyodott, mélyen a férfi szemébe nézett, és lassan, tagoltan ejtette ki a szavait.
-Az egészségem köszöni szépen jól van. Ha azt szeretné, hogy maga is ilyen kicsattanó életerőt tudhasson magáénak még sokáig, akkor most menjen be szépen azon az ajtón, és vigye magával a jó tanácsait is.
Majd unottan elővett még egy szálat, és ha a férfi nem tett semmit, akkor rágyújtott. Ha azonban csak egy gyanús mozdulattal is élt, akkor belement a játékba. Ha ez a fickó ölre akar menni az ő egészségéért, akkor nem akadályozhatja meg benne a hős lovagot. Persze remélte, hogy a dokis srác közreműködése elég lesz… persze azt is remélte, hogy az nem lesz olyan idióta, hogy elsőnek lépjen be egy ismeretlen épületbe. Hát… végül is minden reménye még neki sem válhat valóra. Szépen végignézte, ahogy behúzzák az emberkéket (már amennyit), majd az ajtó elé állt, tisztes távolságban a munkára oly lelkesen buzdító testes komisszártól, füttyentett egyet cigarettával a szájában, igyekezvén a gépek zaját is felülmúlni, bekopogott a kis ablakon, megvillogtatta a hapek előtt a cigarettatárcáját, és bekiáltott.
-Hé Joe! Cigiszünet?
Akár reagált a komisszár, akár nem, ő ugyan be nem tette a lábát azon az ajtón.
Vissza az elejére Go down
Baaltazar
Orvgyilkos
Orvgyilkos
Baaltazar


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2014. Mar. 10.

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzer. Márc. 19, 2014 6:42 pm

A hölgyemény magyarázkodni, kezdett, hogy ez csak a stressz miatt kell, de én csak mosolyogtam a maszkom alatt. A bagósok legrosszabb kifogása! Ezen kívül már csak az az állításuk nevetségesebb, hogy bármikor le tudnák tenni, ha akarnák, de ugye egyikük se akarja. Mérgezés mellett még áltatják is magukat. Kész röhej! Aztán egyszer csak a lágy, dallamos hangvétel keményebb lett és fenyegetőzött.
- No de hölgyem, illik így beszélni? Én csak az épségéért aggódtam, de akkor inkább magára is hagyom. – mondtam. Közben örvendezve láttam, hogy a kutyás fickó is az én véleményemen van. Kezdett nagyra nőni a szememben. Mit is mondott, mi a neve? Valami… Vincent? Igen ez lesz az! Akkor viszont nekem is illik „bemutatkozni”.
- Az én nevem William, William Hill. De a cimboráim gyakran hívnak Vasálarcosnak is. – nyögtem be az egyik álnevemet. Viszont ez a Vasálarcos név, amit most találtam ki, nagyon is tetszett. Talán meg is tartom. Aztán a Vincent nevű férfi elindult az ajtó felé. Ennyit az udvariasságról. Viszont ö9rültem is, hogy nem egy nő ment be elsőnek, ugyanis amint kinyitotta, már rántották is be.
- Hát ez meg mi a ménkű volt?! – riadtam fel, és már indultam az ajtó felé én is, de engem is berántottak. Bent egy vékony nádszál gyerek rám ragasztott valami számot, sisakot nyomott a fejemre, és már lökött is beljebb. Közben kintről még hallottam néhány mondatfoszlányt a cigis nőtől, és úgy tűnik, hogy nem ma akar leszokni a dohányzásról. Bent egy lábkészítő üzem volt, ami még nem is lett volna annyira nagy szám, viszont az a benti ricsaj! Még a gondolataimat sem hallottam rendesen.  Középen volt a készítő rész, ahol több ember is dolgozott. Szegénykéim. NoÉn nem bírnám ki ilyen körülmények között. Aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy valaki elindult felénk. Csak nem a fejesek egyike? Csak ő lehet, ha már egyszer így öltözött. Talán majd vele lehet beszélni. Nagyon úgy tűnik, hogy tévedtem, mert egyszer csak odajött hozzám, és a fülembe üvöltött, valami számít. Most már tuti, hogy halláskárosult leszek. T.T
- Ember, ne óbégasson má’! Ez nem kocsma! És mégis miért üvöltözik? Talán ég a háza? És különben is, pont magára vártunk! Egy alkalmazottjuk cipőjét keressük, amit itt felejtett. Nem látták véletlenül? – kérdeztem, és reménykedtem egy normális válaszban.
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Márc. 20, 2014 1:39 pm

Nem volt ideje arra sem, hogy körbe nézzen, vagy akár csak köszönjön a bent lévőknek, mert egy kéz ragadta meg, ő meg halálra váltan tűnt el az ajtóban. Egyszerűen csak berántották azon a résen, amit az ajtó kinyitási művelete alatt előidézett, és még ragasztottak is a frissen vasalt kabátjára egy bűn ronda papírfecnit! o.O Hogy merészeli ez a vézna alak elcsúfítani az ő drága mellényét? Annyira felhúzta magát, hogy simán tudták arrébb préselni, és a mögötte becaplató Williamet kezelésbe venni. Már nem is foglalkoztak vele! Félre söpörték, miután valami érthetetlen oknál fogva rányomtak egy ragasztós cetlire firkantott számot! Hol élünk emberek! Az embert már meg sem kérdezik, hogy honnan jött és mit akar? Nem gyári munkás ő, kikéri a sértést magának! De nem ezzel a huszad rangú flótással fog kiabálni. Csak egy agyatlan robotmunkás, nem fog rá még csak időt sem pazarolni a drága napjából. ˇ^ˇ
Helyette a nagy ricsajban, meg a gépek keltette zajban körbe nézett fejesek után kutatva. Ez a William viszont könnyebben vette nála a megaláztatást, így előbb is ért oda, ahol az a három, vezetőféleség tartózkodhatott. Nem valószínű, hogy azok voltak, de biztosan az ajtóban ülő fölött helyezkedhettek el a ranglétrán. Annyi már szent. Jobb híján ő is megközelítette az arra lévőket. Egyikük észre is vette a kettősük, vagy épp hármasuk illetve négyesük, ha a két lány is "csatlakozott" időközben hozzájuk. A kutya viszont beslisszolt, és Vincent mellett maradva hűségesen, követte a gazdáját. Fél tis az állat a nagy hangzavarban. Nem is mert volna elmozdulni a fiú mellöl. Csöndben is maradt, még csak nyüszíteni sem volt kedve.
Az előbb érkező beszélt is előbb, és Vincent arra érhetett oda, hogy a másik fiú már próbálkozik valamit elérni, de nem elég jól! Nem a cipővel kellett volna jönnie, meg azzal, hogy egy gyári munkás fel tudta őket bérelni erre a felettébb gyanús kérésre, ők meg voltak olyan vakmerők, meg féleszűek, hogy el is fogadták. -.-
A hájpacni modora viszont nagyon nem tetszett neki. Ám ennek ellenére is a szokásos, úriemberhez méltó hangnemmel foruldt felé.
- Elnézést uram. Félreérti a helyzetet. Mint azt a társam is mondta, mi csak a Talált tárgyak osztályát keressük. Sajnos az általa említett Barátunk - és itt megnyomta a   barát jelzőt, hogy ne tűnjön idiótának, hogy egy vadidegen miatt jön el erre a furcsa helyre. - egy kissé tart attól, hogy munkaidőn kívül itt tartózkodjon.
Remélem megérti a kívánságunk. Ha megnézhetnénk Mr. Jeofrey szekrényét a talált tárgyak osztályán kívül is, az nagy segítség lenne.
Ez a cetli pedig csak most került rám, kissé túlbuzgó munkatársuk által. Vissza is adnám önnek.
-
Ezzel le is tépte magáról a ronda cetlit és átnyújtotta a férfinek.
- Én pedig Vincent J. Lynn vagyok. Mechanista. Örvendek. -
Majd nyújtotta a kezét, hátha a férfi észre veszi magát, és rájön a hibájára.
Vissza az elejére Go down
Alb Stein
Tudós
Tudós
Alb Stein


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2014. Mar. 11.
Tartózkodási hely : Arkhas- Danbon

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptySzomb. Márc. 22, 2014 9:29 pm

Az uraság válaszolt a kérdésemre valamilyen érthetetlen nyelven. Ennek valószínűleg az volt az oka, hogy ép most jutott eszébe enni. Ép most... pont most...
-Hg mgerd...te, m aje efeejem. A éohó uáoz eensen l menni aj a ásoik nyarná obra. E mot... Ezt mondta... magyarán... hg... hogy..... mgerd.... merre te. m aje efeejem... majd elfelejtettem. A Szénkohó utca egyenesen.... menni a második kanyarnál jobbra... emot. Illetve amott. Oké világos! Egyenesen előre aztán a második kanyarnál jobbra! Akkor oda kell mennünk. A megbízó ezek után elköszönt és elsietett. Úgy tűnik van más dolga is minthogy arra várjon, hogy előkerítsük a cipőjét. Úgy tűnik még egy ilyen őrültnek is van néha fontosabb dolga is. Őrült amiért a cipőjét egy gyerekhez hasonlítgatja. Már, hogy lehetne olyan egy lábbeli mint egy gyermek? Meg, hogy szerencse cipő? Badarság... Ekkora marhaságot még nem hallottam. Ez mindent visz és ráadásul mi az indoka erre az egészre? A főnök. Ki más? Komolyan azért nem akar be menni érte a munka helyére mert a főnök szigorú? Ennél még az általam kiagyalt legrosszabb érvelés is elfogadhatóbb lett volna. Pedig elé sok hülyeséget és sületlenséget elképzeltem lehetségességes válaszként. Na mindegy legjobb lesz indulni... gondoltam majd pár pillanattal később hirtelen fel. emeltem a fejem. De miért néztem lefele? És hová lett mindenki? Elaludtam volna? Szétnéztem... sehol egy lélek csak egy a közelben elmasírozó rendrobot.
-A fene! Dolgom van! Hogy tudtam elaludni??? Majd megiramodtam a többiek után...
Hogy? Talán nem aludtam magam ki rendesen? Ennyire megviselt az idefele út? A rejtőzködés az izgalom? Vagy talán beteg vagyok? De nem érzem magam annak... Vagy csak nem érzem? Azt hiszem el kéne mennem egy orvoshoz... vagy dehogy. Fenét! Az orvos drága. Nekem meg semmire sincs kevésbé pénzem mint most gyógyszerre. Nem hiányzik, hogy pont most betegedjek meg. Mikor annyi dolgom van. Még meg kell szerveznem az expedíciómat is... Expedíció... hol van az még? Előbb pénzt kéne rá szereznem. De ha csak itt szunyálok nap hosszat, ráadásul állva nem jutok előrébb. Legfeljebb elnyomom a nyakam a járókelők meg bolondnak néznek. Rosszabb esetben össze is esek alvás közben akkor meg csak az hiányzik, hogy valaki ki hívja a doktort. Aztán ha olyan a kedve az elkéri a vizsgálat költségét is. És kitől? Tőlem a szerencsétlen áldozattól akinek az égvilágon semmi baja sem volt csak elaludt. Ez egy rémálom... Aztán meg még a nyakamba varr egy csomó méregdrága gyógyszert amit meg kell vennem, de nincs rá pénzem aztán jön a hitel... és azzal be is lépek a bankok ördögi körébe. Onnan meg nincs menekvés.
Utol kell érnem a többieket...
Vissza az elejére Go down
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyHétf. Márc. 24, 2014 11:49 am

Kvothe még mindig alszik, lehet azóta már egy kényelmes padot is talált magának.

Auora észre sem vette, de a gyár és a munka pezsgése magával rántotta őt. Amennyiben ír, tartalmazza azt, hogy mikor feleszmél már a szalagnál dolgozik, egyszerű 8mm-es csavart csavarozva a műlábak térdeinél. Valahogy mentse ki magát!

Még mielőtt társult volna Saschához, az alak, ki munkára utasította Baaltazarékat hangos nevetésben tört ki. Egy pillanatra még a dolgozók is oda figyeltek, de egy gyilkos tekintet hatására folytatták a munkát. Miután végzett fejét előre döntötte és a kicsorduló könnyeket egy határozott és precíz mozdulattal kitörölte szemei alól. Ezt követően kezet sem fogott a fiatalemberekkel, helyette a hasára ütött kettőt a jobb kezével, biztos valami megszokása volt, majd mosolyogva a következőt mondta:
- Talált tárgyak osztálya? Na, kérem ne nevettessen ennyire, még a végén belehalok! Nincs itt semmilyen talált tárgyak osztálya, ami zárás után itt marad, az a gyáré vagy esetleg a megtalálóé. Most pedig, ha megbocsátanak, ez egy szivart követel.
Ezután mellzsebéből előveszi a szivarját, a szájába helyezi, majd Baaltazar felé fordul.
- Maga meg máskor tudakolja meg kihez beszél és vonjon vissza a hangnemből. Én itt próbálok pénzt keresni, maga csak ne szóljon közbe, nem én hívtam meg ide.
Kifelé menet a bajsza alatt dörmögve folytatja:
- Még, hogy valaki ne vinne haza egy cipőt... talált tárgyak osztálya... biztos nemesi fattyak, hogy ilyet várnak el egy magamfajta feltörekvő üzletembertől... jó, hogy rendes fizetést nem követelnek az itt dolgozóknak...

Ezután kivonult a gyár elé és Sascha elé nyújtotta a kezét.
- Nem Joe, G. Conron Comstock, szolgálatára. Hallotta, hogy mi történt odabent? - rágyújtott a szájában fekvő szivarra - Tragédia... hova tart a világ? Még jó, hogy ne én töröljem ki a dolgozók valagát, miután elvégezték dolgukat.

Alb ekkor érkezik meg.



A hozzászólást Bob Rendrobot összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 29, 2014 9:47 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Sascha
Kiborg
Kiborg
Sascha


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyHétf. Márc. 24, 2014 1:51 pm

-G. Conron Comstock.
A lány rágyújt egy cigarettára, lassan előhalászik egy papírost a táskájából, és böngészni kezdi.
-Hmm… azt hiszem maga is segíthet nekem.
Bólint, majd elteszi az iratot, és kezet nyújt a szivarozónak.
-Sascha Kosmachevskaia.
~A dokis gyerek akár még tudhatja is a nevemet, ha rápillantott az egyenruhára… bár egy rangjelzést nem volt képes leolvasni, akkor nem hiszem, hogy erre figyelt volna, abban pedig biztos vagyok, hogy nem mutatkoztam be neki. Semmi kedvem magyarázkodni azért, hogy miért hív más néven.~

Hadarja el gyorsan a nevet, és az ürge akár kezet fog vele, akár nem, sebesen folytatja.
-Én elhiszem, hogy meggyűlik magának velük a baja, higgye el, nekünk is. Ilyen semmiségekért küldözgetnek ide engem. Szerintem oldjuk meg mindkettőnk problémáját, aztán mehetünk is a dolgunkra. Bejelentés érkezett, miszerint az egyik alkalmazott hiányos öltözékkel távozott az üzem területéről. A szervezet jogállását és feladatait megszabó hatvanharmadik törvény első paragrafusának negyedik pontjának A cikkese szerint feladatunk a közterületek jogszerű használatának, a közterületen folytatott engedélyhez, illetve útkezelői hozzájáruláshoz kötött tevékenység szabályszerűségének ellenőrzése. Ne aggódjon, minket egyáltalán nem foglalkoztat, hogy megfelelő-e a védőfelszerelésük, meg innen kintről is látom, hogy minden rendben van, és jogtalan eltulajdonításra sem gyanakszunk, csak bizonyos érték felett ki kell vizsgálnunk az ilyen eseteket. Elvileg valami cipőről van szó, jobb lábas, fényes, a…
Kezdi a felsorolást, majd elmond minden adatot arról a félról, amit a megbízójuk lábán látott.
-A bejelentő Jeoffrey-ként mutatkozott be. Semmi kedvem körbekérdezősködni, meg feleslegesen hátráltatni a munkáját, úgyhogy kérem Ön se hátráltassa az enyémet. Könnyítsük meg egymás dolgát. Maga szimpatikus alaknak tűnik. Bemegy, megtudja, hogy van-e ilyen alkalmazottuk, van-e bent ilyen cipő, ha van akkor kihozza, vagy kiküldi valamelyikkel és már meg is vagyunk. De persze tőlem mondhatja azt is, hogy nem tud az egészről semmit, és akkor majd kiküldenek magasabb jogkörrel rendelkező, együttműködésre kevésbé hajlandó embereket, és akkor beszélgethet velük.
Elmosolyodik, és az ajtó felé néz.
-És azért, hogy magának még jobb legyen, az a pár idióta, akit az előbb munkába állítottak, gyakornokok. A hatáskörük nem terjedt volna odáig, hogy belépjenek az Ön üzemének a területére, majd meg is kapják a büntetésüket… de mindketten jobban járunk, ha én most úgy hiszem, hogy ők kutakodnak bent, maga meg kap pár ingyen munkaerőt erre a napra. No, mit szól hozzá?
Nagyon reméli, hogy az üzletember bekapja a csalit. Egy vizsgálat elkerülése, a felesleges termeléskiesés nélkül, és még ingyen munkaerőt is kap mellé. Ennél jobb ajánlatot régóta nem kaphatott, és mindezért cserébe, csak be kell mondania a hangosba, hogy keresnek egy cipőt, vagy rá kell állítania pár biztonságit, akik úgysem csinálnak az ilyen helyeken semmit. Természetesen Sascha óvatos, és minden igaz, amit mondott, csak éppen nincsen úgy összefüggésben, mint ahogy lennie kellene. Valóban érkezett bejelentés, de ő egy szóval sem mondta azt, hogy hova, és azt sem, hogy őt honnan küldték. Még a rendelet is egy hatályos rendelkezés, számtalanszor alkalmazta már, amikor kiküldték őket, hogy takarítsák el az utcákról a huligánokat. Ha az úriembernek van egy kis üzleti érzéke, akkor Sascha pár perc múlva már távozhat is, leadhatja a cipőt, ha tényleg van olyan, és utána megírhatja a jelentést, és lezárhatja ezt az idióta és felesleges kiruccanást.
Vissza az elejére Go down
Baaltazar
Orvgyilkos
Orvgyilkos
Baaltazar


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2014. Mar. 10.

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyKedd Márc. 25, 2014 2:19 pm

A beszélgetésembe Vincent rontott bele egy sokkal illedelmesebb beszédstílussal. Én csak nevettem magamban. Az ilyen emberek nem érdemlik meg az ilyesfajta beszédet, viszont a talált tárgyak osztályának felvetése egy jó ötlet volt a számáról. A fejes nem így gondolhatta, hiszen egyből röhögésbe kezdett. Egy kicsit idegesített már ez a fazon. Szívesen bemostam volna egyet az arcába, de még uralkodtam magamon, hiszen mégis csak a munkahelyén vagyunk, így egy kicsit több esélye van. Azután nekem kezdett beszélni arról, hogy nem adom meg a tiszteletet. Itt már kezdett kissé elborulni az agyam. Én nem adom meg a tiszteletet, amikor ő kezdett el velünk ordibálni?! Ez azért több volt a soknál. Már egy kicsi lüktettek a halántékomnál az erek, és a fülemben is dübörgött a vér. Már csak ökölbe szorult kézzel tudtam magam kontrollálni. Még szerencse, hogy miután kiröhögött minket, azután elment. Én abban a pillanatban odaléptem a falhoz, hogy levezessem a dühömet egy ökölcsapással. Miután ezen túl voltam, már indultam ki ebből a kócerájból és hangzavarból. Viszont a fickó is errefelé ment, és a kint maradt hölgynek ecsetelte a helyzetünket. Ez már több volt a soknál! Az oké, hogy leszégyenít minket egy egész gyártósor előtt, és semmibe vette a kérésünket, hogy szolgáltassa ki a cipőt. De hogy még ezek mellett egy hölgy előtt is lejárasson minket, az már túlment nálam azon a határon. Közben még a nő is mondott valamit neki, de ő távolabb állt, így nem igazán értettem. A testem megfeszült, és elindultam a kijárat felé. Ha bárki le akart volna fogni, akkor egyszerűen félrelöktem őt az útból, majd amikor a pasashoz érek, akkor megfogom a ruháját, és neki nyomom a falnak.
- Ide figyeljen uram! – szóltam hozzá nyersen, azonban nyugodt hangon. – Az még rendben, hogy kinevetik az ötletünket. Még az is elfogadható, hogy a tüdejét, és mások egészségi állapotát roncsolja. De az a tény, hogy a becsületes dolgozó, akinek a kedvenc cipője elveszett, és nem kaphatja vissza, az már elfogadhatatlan. – Minden mondatnál egy kicsit feljebb emeltem a földtől, míg végül körülbelül félméternyire nem volt a talajtól, ott megállítottam. – És nehogy azt higgye, hogy csak egy kis közember vagyok. Lehet, hogy nem látszik rajtam, de én egy kormány által megbízott, bizonyos J. Isaac vagyok, akinek felhatalmazása is van arra, hogy akár ezt az egész kócerájt bezárassa, hogyha bármiféle ellenállást, vagy tisztelet nélküli bánásmódot kapok ez ügyben. Tehát, ha szépen megkérem, akkor visszaadná a dolgozóknak, ami az övéké? Vagy szeretne hajléktalanná válni? – kérdeztem végül. Ez volt egyik a legnagyobb hazugság, amit valaha mondtam, de a cél szembesíti az eszközt. Ha nem teszem meg ezt, akkor ki tudja, hogy mije tűnhet el legközelebb akármelyik alkalmazottnak? Ez az ő érdekük is, nem csak a mienk. Közben a nőre sandítottam, hogy mégis mit szól ehhez az egészhez, de megláttam a kezében a cigarettát.
- Kérem hölgyem, tényleg nem kéne dohányoznia! Mondja csak, a családja mit szól ahhoz, hogy szennyezi a tüdejét? – kérdeztem tőle, szinte már szomorúan. Nem tudom elhinni, hogy valaki ennyire a dohánytól függjön. No
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyKedd Márc. 25, 2014 10:30 pm

Csak ők ketten léptek be úgy látszik az ajtón, s ha ez mégsem lenne a teljes igazság, mivel a fiú nem láthatta, hogy ki csatangol még át azon a veszedelmes ajtón, akkor had pontosítsunk. Csak ők ketten voltak olyan merészek illetve pofátlanok, hogy a nagytiszteletű főnökség elé mertek járulni. A férfi először sima munkásként bánt mindkettejükkel, majd előbb a másikuk, aztán ő is szót kérve megpróbálta felvilágosítani a tényről, miszerint rossz úton jár. Se nem most munkába lépő munkások nem lennének, se pedig bámészkodók. Dolguk van itt, mégpedig egy elveszett cipő nyomára akadni. Itt pedig meg kell említeni, hogy a maszkos fickó, alias akármilyen William, a másik nevét már nem jegyzete meg, mindig egy kicsit előbb kapott észbe, ám a szava járása nem egy finom úriemberé. Ezt egyből le is szűrte Vincentünk, azonban tenni ellene...szóval mindig előbb kapott észbe, s előbb is cselekedett. Talán előbb is mint gondolkozott volna.
Vincentet újabb sértés érte, s noha kívülről nem igen látszott, fal fehérré válhatott volna "szégyenében". Ő tartja a kezét, a másik meg elkezd papolni arról, hogy mi jár a munkásoknak és mi nem? Eddig becsületben tartották a Mechanista mivoltát, legalább arra figyelt volna fel ez a felfuvalkodott hájtömeg! De nem úgy az, kislisszolt cigarettázni! Hát látott már ilyet az ég? Kezdet úgy érezni, hogy nincs itt valami rendjén, főleg az ő környezetében. Sok itt a furcsa ember és koránt sem ő a legfurcsább, sőt! Mintha levegőnek néznék! No
Ennenk tetjében későn vette észre azt is, hogy William barátunk megint forró fejjel ment előre a falnak és aktivizálta magát. Ha lett volna ideje, biztosan facepalmol egyett még, mielőtt elindul, azonban ideje az nem volt. Minden, csak id őnem. Hawkeye meghunyászkodva és rettegve a zajos környezettől, farkát behúzva követte a fiút, aki meg kissé már megelégelve a fejetlenséget, darabos mozgással indúlt útjának.
Fülön kell csípnie ezt a mitugrászt mielőtt elszúrja nekik a feladatot. Ráadásul ha Will nem is tudta, de Vincent nagyon is, hogy kint a hústömeg épp a kis katonával trécsel. Nem kéne most abba belefolyni, főleg nem úgy! o.o
Kikerekdetek a szemei, ahogy épp a falhoz szorította a delikvenst.
~ Uram atyám, így sosem végzünk! ~
Kilépett, elcsípte Will ruháját a nyakánál, majd az automailes baljával hátra rántotta. Igazi ninjaként vetette be magát, és még ha a másik erősebb is lenne nála, a meglepetés erejével nem szemben lehet mit kezdeni.
- Hopp megvagy! - William nagyjából odáig jutott, hogy "- Ide figyeljen uram! –" és már Vinc csapágyas szorítása közt végezte. - Elnézést emberek, azt hiszem a pajtás túlhajszolta magát a hétre. Gyere cimbora, nem erre van dolgunk. ^^" - Mosolygott, de mosolya mögött Sacha a vele szemben lévők, tehát Sascha és a csak általa "Hájpacninak" keresztelt úriember láthatta, hogy mennyire dühös most. - Még megnézzük arra felé azt a rakoncátlan cipőt, tudod, amiért jöttünk! ^^" - Szólt rá teljesen kedvesen, nyugodtan, a maga módján, ám hanglejtése tükrözte, hogy vidámsága már csak tettetett. Bevonszolta Williamet az ajtón túlra, majd elengedte.
- Erre gyere! - Mutatott lefelé. Már nem mosolygott, komolyan tekintett a másikra. Ha ezek után még pattogni akar, akkor ő nem tudja megvédeni a hátsóját. Nem fogja azonban a lelkére beszélni, hogy ne egy katona előtt menőzzön, Ha maszkos barátunk le akarja csukatni magát, akkor csak tessék. Ha viszont követte, akkor megenyhülve folytatta a beszélgetést.
- Nézd csak, műlábakat szerelnek össze! Nevetnék ha a cipőnk épp az egyiken díszelegne. x) -
Vissza az elejére Go down
Bob Rendrobot
Admin
Admin
Bob Rendrobot


Hozzászólások száma : 165
Join date : 2014. Feb. 21.

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyCsüt. Ápr. 03, 2014 8:06 pm

Aurora továbbra is dolgozik a gyárban, valahogy keveredjen ki a pácból, amennyiben ír.
Alb Stein útközben eltévedt.
Kvothe mély álmot aszik a padon, a kaland végéig már fel sem fog ébredni valószínűleg. [Kizárva.]

Sascha: Az alak a bajsza alatt elmorogja a következőt:
- Jól van, megnézem, addig nyugodtan tekintsenek körbe, csak a munkásokat ne zavarják.
Majd bevonul és felsétál a lépcsőn.

Vincent és Baaltazar (amennyiben vele tart): Kutatások sikeres volt. A műlábak egyikén ott díszelgett a cipő. Gratulálok, sikerült megtalálni! (Gyorsabban, mint hittem volna. Very Happy) Már csak vissza kell vinni az alakhoz. Vajon hol lakik?
Vissza az elejére Go down
https://kyurion.hungarianforum.com
Baaltazar
Orvgyilkos
Orvgyilkos
Baaltazar


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2014. Mar. 10.

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyVas. Ápr. 06, 2014 6:21 pm

Még a mondandóm végére sem érhettem, amikor hátulról egy kar visszarántott.
- Mi a? – kérdeztem, és hátranéztem. A Vincent nevű fickó állt mögöttem. Próbáltam szabadulni, de valahogy nem tudtam, és rá is jöttem, hogy miért. Automailje van! Ezt nem hittem volna. Tehát ennek a fickónak elveszett a fél karja? Szegény. :no:Nem tudom miért, de lenyugodtam. Közben ő elkezdett magyarázkodni a pasasnak, hogy csak túlhajszoltam magam, meg sokat stresszelek, meg ilyesmik. Nem értettem miért csinálja. Aztán felém fordult, arcán valami furcsa vigyorral. Egyből levágtam, hogy mi folyik itt.
- Öhm… persze! Elnézést uram, csak nem rég szoktam le a dohányzásról, így egy kicsit előbb dühbe jövök. – mentegetőztem, de az egész csak kitaláció volt. Sose nyúlnék ahhoz a büdös valamihez, amivel többen is roncsolják a szervezetük. Mindenesetre beindultam Vincenttel együtt, hogy megkeressük a cipőt. Ő viszont már nem volt bent olyan mosolygós, mint amilyen kint volt. Ridegebb beszédstílusba váltott, én pedig követtem befelé, szótlanul. Idővel megenyhült, amikor már ott voltunk a gépsoron. Még egy viccre is jutotta tőle.
- Tényleg az lenne. – mondtam kissé derűsen. De valami nem hagyott engem nyugodni. Miért lépett közbe? Ezt muszáj lesz majd megkérdeznem tőle. De előbb a munka! Néztem a műlábakat, egyik otrombább volt, mint a másik. Legalább is a számomra. Valahogy nem tudtam elfogadni ezeket a mechanikus testrészeket, amilyet ez a Vincent is viselt. Persze, ha elvesztette a végtagját, akkor jól jön neki, de én valahogy nem tudnék ezekkel élni. Olyan ridegnek tűnnek… sosem érezném úgy, hogy a testemhez tartoznak. Aztán a gondolkodásomból egy furcsaság ébresztett fel. Az egyik lábon volt „valami”. Jobb szót nem találtam arra a cipőre hasonlító tárgyra, ami a műlábon volt rajta.
- Ezt keressük? – kérdeztem Vincentet, hogy biztosra menjek. De közben a cipő is ment tovább, így elkaptam a lábat, és leszedtem a futószalagról. A cipőhöz egyszerűen nem mertem hozzáérni.
- Megvan a cipő. – örvendeztem. – De a gazdáját azt hol találjuk? – kérdeztem Vincenttől, de sejtettem, hogy nem tudja a választ. Ha lenne valamilyen ötlete, akkor elindulok utána, és közben felteszem neki a kérdést:
- Mondd, miért akadályoztál meg? – ez valamiért nem hagyott nyugodni, így most majd talán választ kaphatok, és remélem, hogy nem lesz a válaszában semmi rossz rám nézve
Vissza az elejére Go down
Vincent J. Lynn
Mechanista
Mechanista
Vincent J. Lynn


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Mar. 09.
Age : 34
Tartózkodási hely : Ursas

Karakterlap
Szint: 1
Tapasztalat:
Gallentini nyomozás Left_bar_bleue50/500Gallentini nyomozás Empty_bar_bleue  (50/500)

Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás EmptyVas. Ápr. 13, 2014 4:48 pm

Most olyan szívesen rágyújtott volna, de egy úriember nem gyújt rá csak úgy egy cigarettára, mert épp egy kellemetlenségen megy keresztül. Meg aztán, mit cigaretta, ha már ő valamivel károsítja magát, az csak és kizárólag a legjobb minőségű szivar lehet! Vagy éppen egy beszélgető partner által kínált dolog. Ilyenkor illik ugyanis elfogadni, amit a másik kínál, és még csak azt se nézze meg feltehetőleg, hogy milyen az. Mert egy úriember legfőbb erénye, a másokba vetett bizalom. Persze a világ nem így működik és egyre többször kell elvetnie az ilyen és ehhez hasonló idealista elképzeléseit. Mint valami rossz, régi tévelygéseket egy utópisztikus világról. Habár ha az egész világon nem is, ő hiszi, hogy egy jó közösségben fel lehet építeni a bizalomnak eme nagyszerű változatát. De kanyarodjunk vissza a történetünkhöz. Épp bosszúsága enyhítésére kívánta meg a dohánylevél eme alantas elpazarlását, melyet ciginek hívnak az emberek.
Az ok pedig a kialakult borzalmas helyzet. Nem figyelnek fel ré, de még a foglalkozására sem. Sad Hová lett a világ? o.O Aztán az önfejű hősünk, alias valamilyen William úr, önállósítja magát és majdhogynem jelenetet rendez. Neki kell megoldania ezt is. A kiskatonából kitelne, hogy letartóztassa. -.- Azt meg mégsem nézné jó szemmel.
- Azért mert a kinti lány egy katona. Jobb ha nem blöfföl az ember ilyen nagyot egy köztisztviselő előtt, nah meg az sem rossz pont, ha nem veri meg a gyár dolgozóit, Rolling Eyes -
Tette hozzá kedvesen. Még mosolygott a maszkos fiúra. Habár eléggé feszélyezte az a valami a másik ember szája előtt. Így teljességgel lehetetlen a rendes szemkontaktust fenn tartani vele beszéd közben. .__.
Ám a bakancs megtalálásakor valóban elnyomott egy széles mosolyt. Hát nem meg mondta? Razz
- Nah, vigyük vissza, kezd szét hasadni a fejem, ebben a zajban xP -
És megfordulva nagyobb sebességbe kapcsolt, ami a sétát illeti. Ki érve egy vidám "üdv" közepette jelentette be, hogy megtalálták a cipőt. Aggodalomra nincs ok, folytatódhat minden a maga rendjén. Surprised
- És akkor már csak vissza kell vinnünk, igaz? Ki tudja, hová megyünk? Én ugyanis nem voltam a nagy összejövetel elején. Rolling Eyes -
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gallentini nyomozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gallentini nyomozás   Gallentini nyomozás Empty

Vissza az elejére Go down
 
Gallentini nyomozás
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Gallentini nyomozás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Kyurion :: Játéktér :: Engivir :: Gallentini-
Ugrás: